Фальшиві гривневі банкноти заповнили магазини і супермаркети, тепер доведеться кожного разу уважно розглядати купюри
Щоб не стати жертвою фальшивомонетників, слід в разі виникнення будь-яких сумнівів у справжності банкнот перевірити захисні знаки. Про це повідомила прес-служба Нацбанку.
«Головне, що слід пам’ятати – в разі сумнівів у справжності банкнот потрібно не поспішаючи перевірити кілька захисних елементів. У переважній більшості підроблені банкноти гривні виготовляються з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема струменевих і лазерних принтерів. І якщо просто уважно розглянути банкноту, можна одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти», – відзначили в НБУ.
У відомстві уточнили, що первинним засобом перевірки справжності банкнот є водяні знаки – зображення, видимі при розгляданні банкноти проти світла: багатоколірний водяний знак – зображення портрета, що повторює портрет, надрукований на лицьовому боці банкноти, а також світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу або графічного знака гривні.
Іншими захисними елементами купюри є: занурена в товщу паперу захисна стрічка, на якій розміщуються позитивні і негативні тексти і мікротекст рельєфні зображення на поверхні банкнот, визначаються пальцями рук на дотик. Ці зображення забезпечуються спеціальним видом друку, при якому фарба на папері лягає опуклим шаром і легко визначається при дотику; приховане зображення – зображення цифрового позначення номіналу, що стає видимим при розгляданні банкноти під гострим кутом зору до джерела світла.
Також раніше повідомлялося, що харківська поліція перевіряє обмінники нобласті на предмет наявності фальшивих купюр.
І всі підстави для цього є, зазначили в прес-службі ГУ Нацполіціі Харківщини, оскільки правоохоронці розслідують справу стосовно виготовлення та збуту фальшивих грошей на Харківщині.
Під час слідства поліцейські встановили, що група осіб підробила банкноти іноземної валюти. Для і збуту фальшивих грошей зловмисники використовували пункти обміну валют, частина з яких не мала відповідних дозвільних документів Національного банку України.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.