Повна назва свята – Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Це неперехідне свято, тобто його дата не змінюється. Щорічно Благовіщення відзначається 7 квітня. В цей день до Богородиці зійшов архангел з благою звісткою про те, що Господь вибрав її для виконання пророцтва і звільнення людей від гріха.
За сотні років склалися свої традиції свята, які важливо дотримуватися і зараз. Незважаючи на те, що свято припадає на час Великого посту, в церквах проводиться святкова служба і здійснюється чин ламання хліба. У Благовіщення віруючі моляться перед іконами Божої Матері про допомогу в різних ситуаціях. Про те, чим ще знаменний цей день, а також про його правила і заборони розповідають експерти.
Що не можна робити на Благовіщення Пресвятої Богородиці
В першу чергу слід відзначити, що зміст різноманітних обмежень не в тому, що людям забороняється щось робити, а в тому, що церковне свято – це день, який необхідно повністю присвятити Господу і духовним заняттям. Важливо відійти від мирської суєти і звернути свої думки до Бога.
Благовіщення споконвіку вважається днем цілковитого спокою. Йому відповідає смиренність, мовчазні роздуми, молитва, благі справи. Намагайтеся не затьмарювати цей великий день сумом, чварами, злістю. Не можна лаятися, конфліктувати, звинувачувати, лихословити, потрібно проявляти більше теплоти і любові по відношенню до близьких, допомагати бідним і робити добрі вчинки.
Не слід братися за важку роботу. Якщо на 7 квітня у вас запланована далека поїздка, її найкраще відкласти на наступний день, а цей присвятити молитвам. У святе свято забороняються побутові справи, якщо вони йдуть на шкоду молитвам і відвідуванню церкви.
Заборону накладено на будь-які роботи, пов’язані з землею і рослинами. Прийнято вважати, що саме 7 квітня Бог благословляє все зростаюче, тому не можна підрізати дерева. Також під забороною фінансові справи, зокрема, не слід позичати якісь речі або давати гроші в борг – це може залучити неприємності.
У Благовіщення священнослужителі не проводять вінчання і не служать панахиди, тому їх дати переносяться на інший час. Церковнослужителі закликають віруючих не відмовлятися від звичного розпорядку дня, але пам’ятати про те, що в це свято важливо дотримуватися релігійних канонів. Виключити слід веселощі в галасливих закладах, розпивання aлкoгoлю, потурання шкідливим звичкам і cпoкусам.
Що не можна робити 7 квітня 2019 року
Священнослужителі радять православним віруючим відкласти важливі справи на інший день, щоб встигнути відвідати церкву і прославити молитвами Богородицю. Заборон на роботу немає, але не можна забувати про те, що головним правилом будь-якого церковного свята вважається відвідування церкви, і цим не можна нехтувати.
7 квітня 2019 року в строгому меню Великого посту допускаються послаблення, і віруючі можуть дозволити собі страви з рибою.
Символом Благовіщення став білий голубок. У багатьох православних храмах 7 квітня в небо запускаються білих голубів, які уособлюють щасливу звістку. Вважається, що птахи донесуть до Господа звістку про добрі справи людей, а також передадуть важливі прохання.
Незважаючи на забобони, в день свята можна митися. Церква не забороняє гігієнічні процедури, які необхідні. Також не заборонено прати і займатися дрібними побутовими справами.
У Благовіщення не заборонено хрестити дітей, правда, в цей день священики зазвичай зайняті проведенням святкових служб, через що доведеться провести багато часу в очікуванні. Тому рекомендується призначити таїнство на інший, більш вільний день.
Все, що стосується роботи, рукоділля і домашніх турбот, виконувати можна, якщо ви приділили належний час добрим справам, молитвам, спілкуванню з сім’єю.
Народні прикмети на Благовіщення 2019 в Україні
1. Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.
2. Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.
3. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.
4. Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.
5. Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.
6. Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.
7. Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів.
8. А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.