Скоро українці зможуть змінювати операторів, зберігаючи свій номер телефону.
Нацкомісія з держрегулювання в сфері зв’язку (НКРСІ) з травня запускає послугу перенесення мобільних номерів MNP (Mobile Number Portability).
Світова практика
Історія з закріпленням номера за абонентом без прив’язки до оператора тягнеться ще з 2010 року, коли був прийнятий відповідний закон.
Але протягом дев’яти років дату запуску переносили – активна фаза по впровадженню MNP стартувала лише після нового року: до 1 лютого оператори повинні були завершити всі підготовчі роботи, а до 30 квітня – протестувати і налагодити систему.
У мережі ж створений сайт mnp.com.ua з інструкцією по зміні оператора зі збереженням номера мобільного телефону.
“У світовій практиці вважається, що це законне право споживача і ознака здорової конкуренції на ринку телекомунікацій.
Номер – це ваша персональна інформація, і ніхто, крім вас, не має права використовувати її”, – відзначають фахівці порталу.
Абоненти називають масу інших причин берегти свій номер телефону і нести його крізь роки.
“У мене він прив’язаний до банківських та зниженими картками. Плюс на нього зареєстровані мої акаунти в соцмережах, робочі кабінети а додатках.
– Не кажучи вже про те, що я номером користуюся давно і його шкода втрачати, тому що по ньому мене можуть відшукати всі мої давні друзі і колеги”, – каже 35-річна киянка Ольга Мальцева.
Уточнити і отримати
Безкоштовна послуга перенесення номера доступна тільки тим, у кого номер мобільного зареєстрований, тобто прив’язаний до імені абонента.
Уточнити це можна, зателефонувавши на гарячу лінію оператора, а виправити – на сайті (по ЕЦП) або в магазині чинного оператора (з будь-якого посвідчення особи – від паспорта до карти мігранта).
Наступний крок – подати заявку на перенесення номера, вказавши нового оператора.
“Як тільки оператор, від якого ви йдете, дасть згоду на перенесення, ви зможете прийти в найближчий магазин свого нового оператора і отримати там нову SIM-карту, на яку після цього буде автоматично перенесений номер”, – йдеться в інструкції.
До речі, після зміни оператора всім тим, хто дзвонить на старий номер буде автоматично повідомлятися, що номер портовано.
Але відмовити в такій послузі теж можуть. Оператор має право не відпустити абонента, якщо номер зареєстрований на іншу людину, якщо дані в заяві виявилися неповними або недостовірними.
Також система може не пропустити перенесення, якщо він виконується не вперше за останні 30 днів або заяви подані відразу декільком операторам.
Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні Незабаром може завершитися гаряча фаза, каже астролог.…
В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…
"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…
На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…
НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…
"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…
This website uses cookies.