Зміни для українців: у 2019 році за світло платитимемо по-новому

З 1 січня 2019 року енергопослуги клієнтам в Україні будуть надавати дві різні компанії – оператор системи розподілу і компанія-постачальник електроенергії. Зміни відбулися згідно з законом “Про ринок електричної енергії”.

Оператор системи розподілу буде здійснювати діяльність виключно з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж. Компанія-постачальник електроенергії буде займатися постачанням електроенергії споживачам, відповідати за нарахування платежів і розрахунки.

Як укласти нові договори і що вони дають?

У зв’язку з нововведеннями, щоб продовжити споживати електроенергію, пересічний український споживач укладає два договори:

– про надання послуг з розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу;

– про постачання електричної енергії споживачу з обраним електропоставщиком або постачання електроенергії постачальником універсальних послуг.

Клієнтам зовсім не потрібно спеціально відвідувати Центри обслуговування клієнтів або телефонувати в колл-центр, щоб приєднатися до цих договорів. Держава передбачила спрощену процедуру приєднання: все, що необхідно зробити, – це продовжити користуватися послугами та своєчасно оплачувати рахунки. Клієнту необхідно зробити це в лютому 2019 року, в момент оплати послуг за січень 2019 року”.

У клієнтів і надалі залишається всього один рахунок за електроенергію, в якому з’являться дві окремі рядки: вартість послуг з розподілу і вартість електроенергії. Зміна в структурі тарифу не означає його збільшення.

Як оплатити рахунки за світло?

Перший оновлений рахунок побутові клієнти отримають у лютому 2019 року за електроенергію, спожиту в січні. Всі розрахунки проводяться через постачальника електроенергії.

Якщо ви оплачуєте рахунки через банк, інтернет-банкінг, у лютому 2019 року необхідно вказати нові реквізити одержувача – компанії-постачальника. Реквізити будуть на сайтах і в перших рахунках постачальника, які будуть доставлені клієнтам у лютому 2019 року.

Щодо показань лічильників, як і раніше, їх можна передавати через особистий кабінет, за телефоном контакт-центру 15-88, з допомогою соціальних мереж або іншими звичними способами.

Для чого все це потрібно?

У квітні 2017 року Верховна Рада прийняла закон “Про ринок електроенергії”. Автори документа стверджували, що цей закон призведе до того, що в галузі виробництва електроенергії та її постачання для кінцевих споживачів з’являться конкурентні відносини, що змусить виробників підвищувати свою ефективність і виведе з ринку неефективне виробництво.

Очікується, що новий ринок електроенергії також дасть населенню можливість обирати постачальників електроенергії.
1 липня 2019 року в Україні має розпочати роботу новий ринок електроенергії. При цьому ціна відпуску електроенергії ТЕС та іншими виробниками буде регулюватися виключно ринковим попитом і пропозицією.

Tanya

Recent Posts

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

7 години ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

9 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

11 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

13 години ago

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…

15 години ago

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…

15 години ago

This website uses cookies.