Вінницький Спасо-Преображенський собор УПЦ МП перейшов до Православної церкви України

Вінницький Спасо-Преображенський кафедральний собор УПЦ Московського патріархату відсьогодні, 17 грудня, перейшов до складу новоствореної Помісної церкви України.


Про це Громадському повідомив протоієрей Димитрій. Про перехід собору до помісної церкви під час служби оголосив митрополит Вінницький і Барський Симеон. Він залишається настоятелем цього собору.

Отець Димитрій спростував інформацію, яку поширювали у ЗМІ, про те, шо під час служіння частина вірян через незгоду з приєднанням до помісної церкви пішли з собору.

«Не було такого, всі залишилися на службі. А митрополит Симеон сказав, що кожен має сам собі вирішити, і що всі мають вибір, де молитися», — сказав протоієрей.

За його словами, Спасо-Преображенський кафедральний собор поки що єдиний на Вінниччині з УПЦ МП, який перейшов до помісної церкви.

15 грудня на Об’єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам.

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

Російська православна церква (РПЦ) назвала «канонічно нікчемним» Об’єднавчий собор у Києві.

Від УПЦ МП на Соборі було два митрополити. Після собору в церкві заявили, що його учасники більше до УПЦ МП не причетні — йдеться про митрополита Олександра Драбинка та митрополита Онуфрія.

На Об’єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Natalia

Recent Posts

“З 1 травня в Україні пенсіонерам автоматично перерахують пенсії”: які доплати отримають громадяни?

"З 1 травня в Україні пенсіонерам автоматично перерахують пенсії": які доплати отримають громадяни? Багатьом українським…

1 годину ago

Кінець війни в Україні: залишилося два дні – стартують мирні переговори, подробиці

Кінець війни в Україні: залишилося два дні – стартують мирні переговори, подробиці За три дні…

3 години ago

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками Українцям розповіли, як зібрати усю…

5 години ago

Новий закон щодо мобілізації: чи заберуть житло та авто через неявку до ТЦК

Новий закон щодо мобілізації: чи заберуть житло та авто через неявку до ТЦК За словами…

7 години ago

В цих регіонах пройдуть дощі: синоптики розповіли, де чекати негоду

В цих регіонах пройдуть дощі: синоптики розповіли, де чекати негоду У більшості областей очікується переважно…

9 години ago

Чи заберуть в ухилянта водійські права: юрист пояснив усі нюанси

Чи заберуть в ухилянта водійські права: юрист пояснив усі нюанси Зокрема, адвокат зазначив, що обмеження…

11 години ago

This website uses cookies.