«З України в ЄС везуть більше лісу, ніж з тропіків»: британці дослідили корупцію при вирубці українського лісу.
За їх даними, третя частина деревини, яка постачається в Європу, вирубується в Україні незаконно.
Аналітики британської організації Earthsight дослідили проблему незаконної вирубки лісів в Україні. Вони вивчали цю проблему два роки, і їм вдалося простежити весь ланцюжок від незаконної вирубки дерев в Україні до кінцевого споживача продукції з української деревини у країнах ЄС, повідомляє Укрінформ.
Дослідження отримало назву: «Співучасть у корупції. Як ЄС стимулює нестримну незаконність в українських лісах». В ньому йдеться про те, що третина лісу з України, який постачається в ЄС – це незаконно заготовлений, вивезений під виглядом паливної деревини кругляк.
Earthsight проводить глобальні дослідження джерел постачання до Європи та США незаконно вирубаного на різних континентах лісу.
«Раніше багато інших країн, особливо у тропіках, були предметом досліджень, і наших, і GreenPeace, проте досі ніхто не зосереджував своєї уваги на Україні», – зазначає Сем Лоусон, директор організації.
За його словами, це дослідження не стільки для українців, як для європейців – адже вони також порушують законодавство щодо чистоти походження сировини. Лоусон і його колеги провели низку зустрічей з євродепутатами та комісарами у Брюсселі.
«Ми хочемо спонукати їх, аби вони змусили свої компанії припинити потурання незаконним вирубкам лісів у Європі», – сказав Сем Лоусон.
«Наші основні адресати – це європейські уряди та компанії, які купують українську деревину, – каже Сем Лоусон. – Наша мета полягає в тому, щоб гарантувати, що через купівлю українського лісу ЄС не погіршує проблеми в Україні. Основні рекомендації нашого звіту націлені на уряди країн-членів ЄС і компанії Європейського союзу», – сказав він.
«Єдине, що справді вирізняє Україну, – це масштаби, розміри європейських компаній, які купують ліс в Україні. Це компанії-мільярдери, і саме це справді дивує й відразу привертає увагу.Це дуже серйозна проблема, яку недостатньо висвітлюють, як на нашу думку», – вважає він. Показово, що це ті самі компанії, як лобіюють продаж кругляку з України в ЄС.
Ось ці компанії:
1. Egger – другий у світі за обсягами виробник дерев’яних панелей
2. два найближчих конкуренти – Kronospan і Swiss-Krono,
3.польська целюлозна фабрика, що входить у найбільшу в світі паперову корпорацію International Paper
4.дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується недалеко від кордону з Україною
5.чеська корпорація Mondi (виготовляє паперову упаковку)
6.виробник віскозного волокна компанія Lenzing, обидві вони, за інформацією Earthsight, купують офіційно заборонений до вивозу за межі України ліс-кругляк.
Згідно зі статистикою, з України в Європу потрапляє значно більше деревини, ніж із тропіків.
Держлісагентство різко розкритикувало дослідження. Британці зі свого боку пояснюють, що така реакція українських лісівників – очікувана, і вони до неї готові.
«Природно, що коли ви викриваєте корупцію такого рівня, саме такої реакції й треба очікувати», – зазначає Лоусон.
Дослідження представляють не лише в Україні, а і в ЄС – представники організації зараз перебувають в Брюсселі для зустрічей із компетентними органами Лісового законодавства Європейського Союзу (EUTR).
Між тим в.о. голови Держлісагентства Володимир Бондар оголосив про намір українстких лісівників позиватися до британців про захист честі та гідності.
Нагадаємо, з 1 січня в Україні набуде чинності документ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який значно підвищує рівень відповідальності за незаконну порубку лісу. Зокрема, за перевезення через кордон необроблених лісоматеріалів і приховування їх від митного контролю можна потрапити до в’язниці на строк від 3 до 5 років.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.