Міносвіти хоче узаконити шкільні батьківські внески

Закон «Про освіту», що проголосований ВРУ у першому читанні, узаконить шкільні внески батьків.

Рамковий закон «Про освіту», що проголосований ВРУ у першому читанні, містить положення про прозорий облік усіх грошових надходжень та витрат шкіл. Про це нагадала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з батьками на Всеукраїнській конференції «батьки – школа – влада: проблеми взаємодії та перспективи співпраці» сьогодні, 3 лютого 2017 року.

Вона наголосила, що саме це положення дозволить прозоро врегульовувати проблеми із грошовими шкільними внесками батьків. Обов’язок оприлюднювати на сайті усі бюджетні надходження закладу, а також гроші, які платять батьки, дадуть можливість контролю за ресурсами. Оприлюднення усіх видатків допоможе виявити, чи були зловживання при закупівлі потрібних навчальному закладу матеріалів та необхідних послуг.

«Для того, щоб МОН почало розробляти підзаконні акти, які унормовуватимуть питання із грошовими шкільними внесками батьків, потрібно, щоб парламент проголосував за закон «Про освіту», адже зараз усі благодійні внески збираються в межах чинного закону «Про благодійну діяльність та благодійні організації”. Фактично їх використання не відслідковується і не регулюється. На сьогодні депутати внесли більше тисячі правок до законопроекту, ми сподіваємося, що вже весною його винесуть в парламент та приймуть у другому читанні”, – підкреслила Лілія Гриневич.

Активізація батьківської спільноти навколо нагальних питань освіти, на думку міністра, є хорошим сигналом. Він означає, що батьки, які добре розуміють нагальні освітні потреби своїх дітей, починають відігравати важливу роль у формуванні освітньої політики.

«Зараз батьки об’єднюються і ведуть активний діалог з Міністерством освіти і науки України. Ми щиро це вітаємо і бачимо, що така співпраця дає дійсно хороші результати. Яскравий приклад цьому – оновлення програм початкової школи, в рамках якого батьки змогли вказати нам на суттєві недоліки навчальних програм. Я вважаю що зараз важливо, щоб цей тиск зберігся на центрально рівні, але також був перейнятий регіонами. У зв’язку з децентралізацію місцеві органи влади отримали суттєві ресурси та повноваження у галузі освіти. Щоб місцева освітня політика не програвала боротьбу з оновленням фасадів будинків і гроші витрачалися на освіту наших дітей, місцеві громади мають вказувати своїй владі на те, що освіта – важливий пріоритет”, – зазначила міністр.

Кріс

Recent Posts

“Потужна негода суне в ці області, синоптики приголомшені прогнозом”: де буде мороз, дощ і снігопад?

"Потужна негода суне в ці області, синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз, дощ і снігопад?…

1 годину ago

“Йдуть перемовини про мир”: переможниця “Битви екстрасенсів” зробила несподіване передбачення

"Йдуть перемовини про мир": переможниця "Битви екстрасенсів" зробила несподіване передбачення Яна Пасинкова вважає, що з…

3 години ago

Українських чоловіків все ж можуть повернути з-за кордону: нова заява Польщі

Українських чоловіків все ж можуть повернути з-за кордону: нова заява Польщі   Чи буде Україна…

5 години ago

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років Україна якомога швидше має переходити на…

7 години ago

“Посилення мобілізації наближається з лютою силою, але ці категорії чоловіків збережуть бронювання”: повістки і ТЦК

"Посилення мобілізації наближається з лютою силою, але ці категорії чоловіків збережуть бронювання": повістки і ТЦК…

9 години ago

Україну ще чекає останній важкий удар: індійська провидиця побачила кінець війни

Україну ще чекає останній важкий удар: індійська провидиця побачила кінець війни Індійська провидиця Амала Каур…

11 години ago

This website uses cookies.