“Платіжки за нерухомість”: Коли українці отримають листа та чому платити потрібно буде в 2 рази більше

Незабаром мільйони українців отримають платіжки з сумами податків за нерухомість. Платити потрібно за 2017-й рік. І чим більше квартира або будинок, тим на більшу суму потрібно поповнити місцевий бюджет. Максимальна податкова ставка в цьому році становить 1,5% мінімальної зарплати за кожен “зайвий” квадратний метр житла.

Як порахують податок на нерухомість і кому доведеться заплатити.

У 2017-му місцеві бюджети за рахунок податку на нерухомість поповнилися на 2,4 млрд грн, говориться в даних Державної фіскальної служби. Цього року зібрана сума повинна значно зрости. Справа в тому, що податок прив’язаний до розміру мінімальної зарплати – за кожен “зайвий” квадратний метр потрібно заплатити частину від мінімалки. А вона виросла в два рази. У минулому році платили до 3% за квадрат житлоплощі, в цьому році – до 1,5%.

В рамках децентралізації місцева влада отримали не тільки більше грошей, але і більше повноважень. Міські ради можуть самі встановлювати податкову ставку і “норму” по площі. Єдина умова – максимальний податок у 2018-му не повинен перевищувати 1,5% мінімалки, а “зайвою” не може вважатися площа квартири до 60 кв. м і будинки до 120 кв. м.

Для прикладу, припустимо, що міська рада і в цьому, і в минулому році встановив ставку в 1% мінімалки. І стягувати податок вирішили з усіх квартир, площа яких – від 60 кв.м. Так, за квартиру площею 90 кв. м в минулому році довелося б заплатити 413 грн (1 січня 2016- го мінімалка була на рівні 1378 грн), а вже в цьому році – 960 грн (1 січня 2017 го мінімалка склала 3200 грн).

З одного боку, максимальні податкові ставки скоротили, а ось номінально платити доводиться більше. Правда, варто також враховувати, що в деяких містах в минулому році платили за ставкою в 3% (максимальна), а в цьому році можуть заплатити вже за ставкою в не більше 1,5%. У такому випадку за квартиру площею 90 кв. м і при “нормі” в 60 в 2017-м платили 1240 грн, а в цьому році заплатять вже 1440 грн. Тобто в такому разі податкові відрахування також виростуть, але вже не в два рази.

Крім самого податку, є ще разова виплата “за розкіш”. Якщо квартира площею більше 300 кв. м, додатково доведеться поповнити бюджет на 25 тис. грн. Таку ж суму доведеться заплатити за будинок площею від 500 кв. м. Крім того, для “розкішної” нерухомості (300 кв.м квартира і 600 кв. м будинок) не використовують податкову пільгу. Тобто платити доведеться не тільки за різницю між “нормою” і реальної площею, а за кожен метр житла. До слова, обкладається податками не тільки житлова, а й будь-яка інша нерухомість, в тому числі прибудови до будинку (сараї). Правда більшості місцевих рад прийняли рішення для сараїв встановити податкову ставку в розмірі 0%.

 

Коли потрібно заплатити і як покарають порушників
Підстава для сплати податку – квитанція-повідомлення. Вона прийде за місцем реєстрації до 1 липня. Причому, як роз’яснили на “гарячій лінії” Державної фіскальної служби, якщо попередні три роки квитанція не приходила, то податок можуть нарахувати відразу за три роки.

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців з моменту, як прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться заплатити штраф. “Згідно з 266 ст. Податкового кодексу податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років”, – пояснили фіскали. Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

Українцям, які живуть у великих будинках або квартирах, але при цьому не отримали сповіщення, краще самим звернутися до місцевого підрозділу ДФС уточнити, скільки і коли їм потрібно заплатити. Згідно із законом, якщо повідомлення не змогли вручити особисто, то воно вважається врученим з дня, яке вказала поштова служба.

“Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платник не має за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим з дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення”, – пояснюють в ДФС.

Tanya

Recent Posts

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…

1 годину ago

“Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз”: що буде з виплатами?

"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…

3 години ago

Значна частина українців втратить бронь: нардеп пояснив нові правила

Значна частина українців втратить бронь: нардеп пояснив нові правила Багато українців втратить право на бронь…

5 години ago

Україну накриють потепління і мокрий сніг: синоптик попередив про зміни у погоді

Україну накриють потепління і мокрий сніг: синоптик попередив про зміни у погоді Упродовж тижня морози…

7 години ago

Оштрафують на 25 тисяч: про які життєві обставини необхідно повідомляти ТЦК

Оштрафують на 25 тисяч: про які життєві обставини необхідно повідомляти ТЦК Через зміну адреси у…

9 години ago

Прогноз погоди на грудень в Україні: чи будуть люті морози

Прогноз погоди на грудень в Україні: чи будуть люті морози Аномальний грудень Українців здивували прогнозом…

17 години ago

This website uses cookies.