Закон про приватизацію вступив в силу: усі деталі й мінуси

Як відомо, днями президент України Петро Порошенко підписав закон про приватизацію в новій редакції, в якому «зашито» англійське право, а також виключена можливість участі інвесторів з Росії.

“До цих пір діяли сім законів, а цей уніфікує правила: накладено мораторій на будь-які банкрутства. Підприємства, які дешевше 250 млн грн, готуються протягом п’яти місяців. Великі підприємства будуть готувати сім місяців. Фонд держмайна подає список в Кабмін, той залучає радників, встановлює ціну і також ставить на аукціон”, – відзначають експерти.

У той же час, законом забороняється продавати «ключові об’єкти, матеріальну основу суверенітету України» – будівлі держорганів, ЗСУ, СБУ та інших силовиків, надра і копалини державного значення, заповідники, музеї, метро, ​​ядерні матеріали та наукові об’єкти, засоби спецзв’язку.

Також не продаватимуть приватизоване майно російським компаніям і компаніям, більша частина акцій яких належить офшорним компаніям.

«Це відкриває зелене світло для компаній з сумнівними капіталами. Зараз влада шукає можливість заманити в Україну іноземний капітал, і рішення в цілому правильне, але зробити це буде непросто», – упевнений екс-глава Фонду держмайна Олександр Рябченко.

Він нагадав, що раніше було заборонено продавати майно будь-яким компаніям, які хоча б мінімально пов’язані з офшорами.

На сьогоднішній день в списку “продажу” знаходиться вже майже 900 позицій. Серед них такі великі компанії, як “Центренерго”, “Сумихімпром”, “Оріан», мажоритарні пакети п’яти обленерго, «Турбоатом», «Азовмаш», так і дрібні заводи – завод «Рубін», авторемонтні бази в Запоріжжі та Рівному, а Мінагрополітики масово збуває хлібокомбінати по всій країні.

Може бути продано і комунальне майно – цирки, редакції газет, навіть кіностудія ім. Довженко.

«Найчастіше підприємства – просто документи: навіть будівлі промислових комплексів давно розібрали на цеглу і вкрали. Той же «Турбоатом» – шматок заліза, який можна буде хіба що порізати на метал», – пояснюють експерти.

Нагадаємо, в ухваленому законі про приватизацію державного майна є два важливих для українців моменти. Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм. Політик зазначив, що до 1 січня 2021 року покупці об’єктів приватизації мають право вимагати укладання всіх правових угод у рамках права Англії та Уельсу.

Tanya

Recent Posts

В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди

В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…

1 годину ago

“Путіна вб’ють наступного року”, – астролог Влад Росс

"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…

3 години ago

На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році

На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…

5 години ago

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…

7 години ago

“Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз”: що буде з виплатами?

"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…

9 години ago

Значна частина українців втратить бронь: нардеп пояснив нові правила

Значна частина українців втратить бронь: нардеп пояснив нові правила Багато українців втратить право на бронь…

11 години ago

This website uses cookies.