Українці залишають у пoлoгoвиx будинках майже по 400 дітей у рік. В Україні зростає кількість новонароджених, від яких в пoлoгoвoму будинку відмовляються батьки. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
“Кількість дітей, від яких відмовилися батьки в акушерських стаціонарах в 2015 році становить 352 дитини, в 2016-м – 388”, – повідомив нам прес-центр МОЗ.
До цього додали, що в найближчі тижні з’явиться статистика вже за 2017-й.
Озвучують медики та інші цифри – за останні роки в Україні нарахували близько 2-3 млн сімейних пар, які не можуть мати дітей. А в Мінсоцполітики додають, що в країні налічується не менше 70 тис. дітей-сиріт (без урахування окупованих територій Донбасу і Криму).
Як розповів один з волонтерів, одесит Андрій Танцюра, який допомагає бійцям і “за сумісництвом” кинутим діткам, лише у відділенні Одеської дитячої обласної лікарні знаходиться семеро новонароджених отказнічков.
За його словами, далеко не завжди батьки, які відмовляються від дітей, – це потребують громадяни.
“Серед дітей є і така дівчинка, у якої діагностували пapeз дiaфрагми. Малятко не може самостійно дихати, лише за допомогою штучної вентиляції легенів.
Так ось, ці батьки, судячи із зовнішнього вигляду, люди далеко не бідні, так і заявили лікарям:” Ми залишаємо, народимо собі ще здорову дитину, а з цим робіть що хочете… “, – розповів Танцюра.
І додав, що після того, як від них відмовилися батьки, ці діти стикаються з новими труднощами. За словами волонтера, найчастіше таким малюкам не вистачає ліків.
“Мені відомі випадки, коли медики купували відсутні ліки за свої гроші. Або ж ліками з недоношеними дітьми діляться батьки інших дітей.
Все це відбувається через те, що місцева влада через брак фінансування закуповують лише елементарний набір медикаментів, найпростіший”, – говорить волонтер.
Саме тому, каже Танцюра, багато волонтерів останнім часом змушені переключатися з допомогою армії на порятунок таких людей.
“Вікна життя”: 10 дітей за 9 років
За останні 9 років у великих містах місцева влада не раз відкривали так звані “вікна життя” – пункти анонімного прийому дітей, від яких відмовляються їхні батьки. Такі “вікна” (як правило, по одному-два в місті) були по черзі відкриті у Львові, Луцьку, Снятині (Івано-Франківська область), Павлограді, Борисполі, Києві, Харкові та Одесі.
Нагадаємо, такі “вікна” є бокси на території лікарень, куди жінка може покласти свого небажаної дитини, і при цьому її не зніматимуть відеокамери. Це нововведення почали впроваджувати для того, щоб виключити випадки, коли жінки залишали своїх дітей у небезпечних для їхнього життя місцях – на звалищах або просто під дверима.
Але за всі ці роки число залишених в “бебі-боксах” малюків в Україні не перевищило і десятка, хоча буквально на днях у Львові в “вікні життя” було знайдено немовля.
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
This website uses cookies.