Пенсіонерка, яка 10 років тому продала квартиру, отримала повідомлення про багатотисячний борг за електроенергію(відео)

Таке може статися з кожним із нас. Уявіть: Ви продали квартиру і не живете в ній уже багато років. І ось, в один прекрасний момент, Вам приходить повідомлення від енергопостачальників з вимогою заплатити багатотисячний борг за 10 – 15 років Вашої відсутності в проданій квартирі. Здавалося б, таке неможливо. Тільки не у нас.

Раїсі Матвіївні – вже скоро 80 років. І все, що тут відбувається – для неї дуже важко і болісно.

До суду на жінку подала величезна компанія-монополіст – Київобленерго. Вимагає виплати боргу, який нібито є за цією жінкою.

Про цю історію стало відомо ще півроку тому. У липні Раїса Кияшко отримала пенсію і недорахувалася трьохсот гривень. Пішла дізнаватися – в чому справа? Виявилося – їй приписали борг за електроенергію – вісім тисяч гривень. І навіть був суд, на який її не покликали. І рішення – щомісяця стягувати з жінки частину пенсії. Ось тільки борг – на квартирі, яка Раїсі Матвіївні не належить.

Свою квартиру жінка продала більше десяти років тому – ще в 2005-му. Новий власник – почав там жити і користуватися комунальними послугами. Він звичайно ж бачив, що платіжки приходять на ім’я старої власниці – Раїси Кияшко. Але укладати договір на своє ім’я – не пішов. Так і платив від імені Раїси Матвіївни. А з 2016 року – платити перестав. Накопичився борг. І Обленерго подало в суд. Який і стягнув з пенсіонерки ті самі вісім тисяч гривень.

Раїса Кияшко за допомогою адвоката теж звернулася до суду. Документально довела, що власник квартири – не вона. І не користувалася електроенергією, за яку виник борг. І суд постановив – стягнені гроші повернути.

Те, що сталося далі, шокувало і Раїсу Матвіївну, і її адвоката. Обленерго знову подало на пенсіонерку до суду. І суму боргу заявило в більш ніж сімнадцять тисяч гривень.

Може, новий власник квартири так і не почав платити – і борг зростає? Але звідки відразу десять тисяч? І чому це повинно бути проблемою літньої жінки? Яка давним-давно продала ось цю квартиру і хотіла б нарешті про неї забути.

“Якщо протягом декількох років – накопичуються багатотисячні борги – візьміть і відключіть квартиру від електроенергії – каже адвокат Раїси Кияшко. Технічно це – не проблема. Доступ до щитка є. Але обленерго чомусь на протязі багатьох місяців цього не робило”.

Але зараз, схоже, електрику в квартирі відключено. Лампочки на лічильнику не горять. Та й дверний замок тут не працює.

Сусіди розповіли, що світло відключили місяць тому.

Але чому було не відключити ще в середині літа, щоб борг не накопичувався? Чому Обленерго ще тоді не почало стягувати борги з нового власника? Цього разу в цій компанії інтерв’ю журналістам давати не захотіли.

А ось ще влітку говорили, що мовляв, Раїса Матвіївна сама винна – продавши квартиру, вона не прийшла до них і не розірвала договір.

“Якщо споживач збирається звільнити займане приміщення – він зобов’язаний повідомити заздалегідь енергопостачальну компанію про розірвання договору”, – зазначила Тетяна Тарасюк – директор з юридичних питань Київобленерго.

Тоді посилалися на постанову Кабміну. Але слова “зобов’язаний” в тих статтях, які показали в Обленерго, журналісти взагалі не знайшли.

Так зобов’язана була Раїса Матвіївна розривати договір чи ні? – найкраще це можуть знати в міністерстві ЖКГ.

“Де прописано, що вона була зобов’язана повідомити, що вона вже не є власницею квартири? – На 2005 рік це не було прописано ні в якому документі”, – заявила Тетяна Старцева, начальник управління МінЖКГ.

Влітку в Обленерго переконували – особовий рахунок оформлений на Раїсу Кияшко. І вони не знали, що володіє заборгованою квартирою інша людина. Ось і подали в суд на неї. Але жінка повідомила, що не вона власник, показала документи – а борг з неї продовжували стягувати. Продаж квартири нічого не означає – наполягали в Обленерго. Мовляв, особовий рахунок на неї. Чи правомірно це?

“Тут позиція постачальника послуг – що, мовляв, а договір же не розірвано, а нас не повідомили – тут вона, звичайно, некоректно і не правова”, – говорить Василь Мірошниченко, правозахисник.

Правозахисник посилається на Цивільний кодекс. Каже, цей документ має пріоритет над іншими законами. Ось – стаття 322. Тут написано, що саме власник повинен утримувати своє житло.

“Тому з моменту, коли переходить право власності – припиняються обов’язки попереднього власника платити за послуги комунальні – і з’являються ці обов’язки у нового власника – незалежно від того, чи укладено новим власником договір”, – говорить він.

Про це говорять і в міністерстві ЖКГ – посилаючись на ще один закон.

“Закон про особливості права власності, який був прийнятий в 15 році – відповідальність за споживання будь-якої комунальної послуги несе власник”, – зазначає Тетяна Старцева, начальник управління МінЖКГ.

Чи могла Раїса Матвіївна уникнути таких проблем? Мабуть. Якби офіційно розірвала договір. Але це жодною мірою не означає, що на неї можна вішати борг, який виник після продажу квартири.

Про це говорить і представник МінЖКГ, і правозахисник Мірошниченко. Те, з чим зіткнулася Раїса Кияшко, може трапиться практично з кожним. Уявіть – ви продали квартиру – і повинні були оббігати – постачальника електроенергії, постачальника тепла, газову контору, водоканал, ЖЕК – вистояти черги – і з усіма розірвати договори. Більшість українців цього не роблять. Не знають про це і навіть не підозрюють, чим це може обернутися. Всі ці люди впевнені, що у них немає боргів за комунальні послуги.

Третє лютого, всі тільки відгуляли Новий рік. У залі суду – вбрана ялинка. Раїса Кияшко з нетерпінням чекає – скоріше б все закінчилося. Але розгляд справи по суті переносять – більше ніж на місяць.

Жінці, якій скоро вісімдесят, потрібно збирати різні довідки і документи по всьому місту. Ходити часто доводиться пішки.

Показує свою першу перемогу – ось рішення суду ще за серпень – яке скасовує стягнення з неї боргу.

А ось – на запит журналістів компанія надіслала відповідь – гроші жінці вже перерахували. І найголовніше – боргів у Раїси Кияшко перед Обленерго тепер немає. Ось вона, довідка, видана буквально на днях. Ще в компанії запевнили – звернулися до суду з проханням замінити відповідача – тепер ним стане новий власник квартири. З ним, нібито ще у вересні уклали договір на користування електроенергією. І ще він нібито визнав борг за собою.

 

Tanya

Recent Posts

Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні

Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні Незабаром може завершитися гаряча фаза, каже астролог.…

1 годину ago

В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди

В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…

3 години ago

“Путіна вб’ють наступного року”, – астролог Влад Росс

"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…

5 години ago

На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році

На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…

7 години ago

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…

9 години ago

“Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз”: що буде з виплатами?

"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…

11 години ago

This website uses cookies.