Краще не сідайте вночі за кермо напідпитку. За вами, ймовірно, стежать вони.
За словами Маркіяна Кравченка, водії по-різному реагують на помічників поліції, але навіть якщо й доходить до виявів агресії, то це буває нечасто і лише на словах. Коли ж виявляється, що водій нетверезий, то учасники Pitbull виступають свідками під час складання протоколів та судових процесів.
Інспектор відділу громадських зв’язків управління патрульної поліції у Львівській області Микола Ільчук розповідає, що вони з Маркіяном Кравченком паралельно шукали одне одного. Працівник поліції вважає, що такий спосіб допомоги з боку громадських активістів має кілька позитивних аспектів. З одного боку, активісти допомагають виявляти нетверезих за кермом, адже повідомлення від громадян є однією із встановлених законом підстав для зупинки автомобіля. З іншого боку, це добрий приклад співпраці активних громадян та поліції, який дає реальні результати і збільшує рівень довіри між львів’янами та правоохоронними структурами.
За словами Миколи Ільчука, проблема нетверезих водіїв є однією з найактуальніших для правоохоронних органів. За минулий рік в Україні було складено протоколи за 130 статтею Кодексу про адміністративні правопорушення на 117 тисяч водіїв. З них на Львівщині в зоні відповідальності патрульної поліції – 3118. За участі нетверезих водіїв трапилося 45 аварій із потерпілими, в яких одна особа загинула і 75 зазнали травм.
Як розповів Микола Ільчук, зараз у Верховній Раді зареєстровано кілька проектів законів, покликаних зробити жорсткішою відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані, а також посилити відповідальність за те, що водії, позбавлені прав, все одно їздять за кермом своїх автівок. Зараз найбільше покарання для них – 510 гривень штрафу.
Крім того, пропонують продовжити термін для розгляду справ про нетверезе водіння з трьох до дванадцяти місяців, бо зараз 30% таких справ суди закривають. «Особу визнають винною, але суд подає клопотання про закриття справи через закінчення терміну давності, відтак до відповідальності її не притягають», – каже інспектор Ільчук. На його думку, така ситуація породжує у водіїв відчуття безкарності, відтак вони й далі сідатимуть за кермо п’яними, хоча й усвідомлюють небезпеку, яку становлять для себе й інших учасників дорожнього руху.
Зараз Pitbull Lviv має з чотири десятки учасників. За словами Маркіяна Кравченка, це неформальна ініціатива, ще не зареєстрована юридично, однак її ініціатори працюють над тим, щоб у майбутньому стати легальною громадською організацію.
Тарас Базюк
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.