Долар по 35 і скажена інфляція: українців попередили, що чекає на гривню восени без підтримки МВФ

Гроші фонду наразі є рятівними для економіки України.

Національний банк дещо зміцнив курс гривні, однак експерти попереджають, що така тенденція може протривати недовго. Основним фактором подальших змін на валютному ринку є виділення кредиту МВФ або відмова від нього, йдеться в сюжеті

Фінансові проблеми України стали темою для обговорень на економічному форумі в Давосі, де відбулася зустріч президента Петра Порошенка з главою МВФ Кристін Лаґард. У фонді звернули увагу на те, що реформи в Україні забуксували, а в боротьбі з корупцією Київ навіть став робити кроки назад. Тож черговий транш МВФ притримав, поки в Україні не з’явиться антикорупційний суд, і фінансова дієта не пішла на користь гривні. Коли на неї трохи натиснули традиційним узимку відтоком валюти для купівлі енергоносіїв, вона швидко девальвувала.

Сьогоднішній курс далеко не є межею можливого падіння гривні в 2018 році. Експерти наголошують, що національна валюта за певних обставин може суттєво відхилитися від закладеного в бюджет коридору. “Якщо Україна не відновить переговори з МВФ до осені, тоді навіть 30 гривень за долар нам здаватимуться ідеальним виходом із ситуації, тому що тоді ми вже будемо говорити про курс 35 і вище”, – попередив фінансовий аналітик Ерік Найман. Що без грошей МВФ Україна матиме проблеми з платоспроможністю, визнав і міністр фінансів Олександр Данилюк. Тож українській владі, яка мало не побила горщики з МВФ, вочевидь таки доведеться пристати на вимоги кредиторів.

У Давосі президент Порошенко заявив, що Київ виконав 80% своїх зобов’язань і очікує нового траншу. “Імовірно, схрещую пальці, до квітня в нас буде місія і ми матимемо наступний транш. Ми, мій уряд і мій народ, готові продовжувати співпрацю з МВФ”, – заявив він. У Нацбанку запевнили, що до літа гривня стабілізується, а загалом цього року очікують від МВФ 2 мільярди доларів. Разом із тим банкіри визнали, що інфляція все ж таки буде більшою, ніж прогнозували.

Тим часом журнал Economist оприлюднив цьогорічний так званий “індекс Біґмака” та визнав українську гривню найбільш недооціненою валютою в світі. І хоча цей індекс є напівжартом, він таки відображує різницю у вартості речей у світі. Якби їжа скрізь коштувала однаково, долар мав би коштувати близько 9 гривень. Дешевизна їжі – це показник низьких зарплат та низької купівельної спроможністі українців. А відтак економіка не одужує, бо немає інвестицій та притоку валюти, причина чому – та ж таки корупція, кажуть економісти.

Основна мова сайту

Recent Posts

Великий гріх: які продукти та предмети категорично не можна освячувати великодньої ночі

Великий гріх: які продукти та предмети категорично не можна освячувати великодньої ночі Свято світлого Христового…

28 хв. ago

“Сильне похолодання суне в області України, прогноз приголомшив синоптиків”: куди пре мороз, дощ і снігопад…

"Сильне похолодання суне в області України, прогноз приголомшив синоптиків": куди пре мороз, дощ і снігопад...…

3 години ago

Туберкульоз, ВІЛ і легка розумова відсталість: в Україні розширили перелік придатних до служби

Туберкульоз, ВІЛ і легка розумова відсталість: в Україні розширили перелік придатних до служби Міністерство оборони…

5 години ago

“З 18 травня в ухилянтів не залишиться шансів сховатися, мобілізація застосує радикальні засоби”: кого ТЦК поки не чіпатиме?

"З 18 травня в ухилянтів не залишиться шансів сховатися, мобілізація застосує радикальні засоби": кого ТЦК…

12 години ago

Скільки коштує ігнорувати військовий обов’язок? Штрафи вже досягають божевільних меж

Скільки коштує ігнорувати військовий обов'язок? Штрафи вже досягають божевільних меж Наступ адміністративної відповідальності можливий з…

13 години ago

На нас чекає крижаний Великдень: Україну вже накриває моторошне похолодання із сильними заморозками – карта областей

На нас чекає крижаний Великдень: Україну вже накриває моторошне похолодання із сильними заморозками - карта…

17 години ago

This website uses cookies.