Обов’язкову реєстрацію абонентів можуть ввести вже через рік.
На сайті Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України розміщений законопроект, у якому пропонують обов’язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв’язку в Україні. Про це повідомляє Ліга.
Держспецзв’язку має намір зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій чи будь-який інший формі. Але збирається при цьому зобов’язати телеком-компанії збирати персональні дані з усіх без винятку користувачів.
Держспецзв’язку в цьому ж документі пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.
Як пише в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв’язку, відсутність системи реєстрації абонентів і унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки в умовах кібернетичних загроз.
“Окрім того, вимагає уваги ситуація з користуванням різноманітним кінцевим обладнанням (айфони, айпади, комунікатори, смартфони, мобільні телефони тощо) з урахуванням збільшуваного спектра надаваних послуг на базі телекомунікацій, так як неконтрольована кількість кінцевого обладнання в обігу сприяє поширенню мобільного шахрайства та іншим кібернетичним злочинам”, – йдеться в записці.
За задумом Держспецзв’язку, в інших відомств з моменту ухвалення закону буде тільки три місяці на адаптацію своїх нормативних актів.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, – НКРЗІ – вчора на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв’язку, але зі значними зауваженнями.
Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги знеособлено, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.
НКРЗІ зі свого боку готується до нововведень. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів (абонентів-абстрактів). Подати особисті дані можна буде й у електронній формі.
Другу частину законопроекту (щодо реєстрації IMEI-кодів) НКРЗІ визначила як вкрай малоприйнятну. І сподівається на те, що адміністрація зв’язку її допрацює.
Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, кажуть і представники мобільних операторів.
“Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні”, – написав президент компанії Київстар Петро Чернишов.
У Vodafone Ukraine готові підтримати зміни і реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси клієнтів.
“Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв’язку”, – розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.
Система з контролю за сірим імпортом мобільних телефонів за IMEI почала функціонувати в Україні у 2009 році. А у 2014 році депутат з фракції “Удар” Ярослав Гінка вніс до закону поправки, згідно з якими Укрчастотнагляд позбувся такої функції. Реєструвати IMEI стало необов’язковою умовою.
Що стосується проектів, спрямованих на своєрідну паспортизацію абонентів, то до подібних спроб Держспецзв’язку вже вдавалася. Остання була у 2015 році.
Нагадаємо, раніше Кабмін дозволив продавати ліцензії на зв’язок 4G.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Уряд намагається знайти шляхи підтримки…
Коли в Україні припиняться опади: синоптикиня назвала точну дату У вихідні погодні умови зміняться і…
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
This website uses cookies.