Дослідники в США вперше змогли реанімувати дитину з ушкодженнями головного мозку, які раніше вважалися незворотними.
Дворічній дівчинці спочатку відновили роботу серця, а потім реанімували мозок за допомогою гіпербаричної кисневої терапії, пише Science Alert.
Гіпербарична киснева терапія – це метод введення кисню пацієнту при атмосферному тиску вище, ніж атмосферний тиск. Лікування проходить в спеціальних барокамерах.
Застосувати таку терапію до дівчинки було вирішено через півтора місяці після того, як її знайшли потонулою в басейні. Після реанімації дитина не реагувала на голоси, не могла пересуватися, а тільки безконтрольно хитала головою. Після інтенсивної терапії в лікарні протягом 48 днів, маленьку дівчинку виписали, і тоді було вирішено спробувати відновити її мозок за допомогою гіпербаричної терапії.
Мати дитини помітила перші поліпшення вже після десяти сеансів по 45 хвилин. Через 39 сеансів до дівчинки повернулися мова і здатність ходити.
Фахівець з гіпербаричної терапії, Пол Харч з Нового Орлеана, говорить:
Сенсаційна регенерація тканини в цьому випадку сталася тому, що ми були в стані втрутитися розвиток дитини до довгострокової дегенерації тканини.
Через 162 дні після фактичної смерті, дівчинка на ім’я Інед Карлсон майже повністю відновилася. Мовні центри мозку працюють краще, ніж до інциденту. Проте, дані томографії показують, що деякі пошкодження мозку ще залишилися.
Лікарі відзначають, що це перший зафіксований випадок відновлення роботи мозку після подібних ушкоджень. Можливо, подальші дослідження підтвердять ефективність застосування такої терапії.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.