Грибний сезон: Де і які гриби шукати

Кожний гриб має свої вподобання, і якщо хочете назбирати якнайбільше, варто попередньо запастися необхідною інформацією
Кожен досвідчений грибник має свої секрети, зокрема найпотаємніші з них — це так звані грибні місця. З давніх-давен буковинські землі рясніють грибами, і більшість з нас вважає, що їх можна знайти мало не під кожним деревом. Та це не так. Кожний гриб має свої вподобання, і якщо бажаєте «вполювати» якнайбільше поживи, варто попередньо запастися необхідною інформацією.

— По гриби ходжу вже багато років і впевнений, що шукати їх абиде, немає змісту, — зізнається грибник зі Сторожинця Олександр Коломієць, — якщо для вас важливо зібрати якнайбільше, треба з’їздити ближче до гір. Я полюбляю збирати гриби у Вижницькому, Путильському районах. Коли вистачає часу, вирушаю до Косівського, у сусідню область.

За словами біолога Валентини Токарюк, у Чернівецькій області ростуть найрізноманітніші гриби. У грибників завжди популярні підберезники, підосичники, лисички, рижики, сироїжки, маслюки, опеньки (осінні гриби) та, звичайно, «король лісів» білий гриб.

— Найменш вибагливі — сироїжки, вони ростуть фактично в усіх лісах, тому й на ринках їх найбільше, — каже Валентина Василівна, — що ж стосується білих грибів, то їх треба шукати у дубових і букових лісах. Там їх буде найбільше.

Деколи білі гриби можна знайти і в хвойних, листяних і змішаних лісах. Грибнику варто звернути увагу на галявини і лісові узлісся. Також у рідкому молодому ялиннику. «Королі грибів» ростуть на вологому ґрунті з червня по жовтень.

Шукати гриби потрібно після дощів, у вологих місцях
Підберезники ростуть, звичайно, у березових чи змішаних лісах. Починати полювати на них можна з червня по жовтень. Підосичники можна знайти у листяних, найчастіше в осикових лісах, у березових перелісках іноді біля сосен. Ці гриби починають рости пізніше за підберезники, точніше з липня по жовтень. Їх треба шукати в невисокому осичняку, вони помітні, адже мають яскраво червоний капелюшок.

Моховики легше знайти у соснових лісах, якщо це жовто-бурий різновид. Зелений моховик росте у хвойних та листяних лісах. З липня і до пізньої осені можна ходити по маслюки, які найбільше полюбляють хвойні ліси. Ростуть вони в соснових борах уздовж доріг, на лісових узліссях, у сосновому молодняку серед заростей вереску. Зазвичай якщо ви знайшли одного маслюка, знайте, що поруч має бути ціла його родина. Віддає перевагу піщаним ґрунтам.

Також у хвойних лісах ростуть рижики

Досить популярні і розповсюджені — печериці, які ростуть на перегнійному ґрунті, на гнойових і сміттєвих купах, у городах, на лугах, і біля доріг. Та збирати їх треба обережно, адже гриби мають особливість вбирати в себе всі нечистоти, тому краще їх збирати у чистих перевірених місцях.

Лисички ростуть великими родинами в хвойних і змішаних лісах з липня по жовтень. Краще їх шукати в березняку. Вони полюбляють ховатися під мохом, тому варто ретельно обдивитись мох, лисичок там має бути ціла родина.

Крім того, для «тихого полювання» є загальні правила. В спекотну суху погоду грибів більше у тіні, під деревами чи схилах між западинами і невеликими височинами, де досить волого і тепла. Своєю чергою якщо літо дощове та вологе, результативніше шукати на сухих піднесених місцях, де менше вологи і земля краще прогрівається сонцем.

Не варто збирати гриби на узбіччях доріг, біля сміттєзвалищ, та в місцях зливу нечистот.

Кріс

Recent Posts

В Офісі президента сподіваються на “європейське рішення” стосовно українських чоловіків за кордоном

В Офісі президента сподіваються на "європейське рішення" стосовно українських чоловіків за кордоном Радник керівника ОП…

31 хв. ago

Стосується всіх, хто виїхав: Подоляк розповів, що на них чекає – буде спільне рішення по всьому ЄС

Стосується всіх, хто виїхав: Подоляк розповів, що на них чекає - буде спільне рішення по…

2 години ago

Страшна трагедія шокувала усю країну: чоловік вистрелив у дитину та жінку, а після скоїв самогубство (ФОТО)

Страшна трагедія шокувала усю країну: чоловік вистрелив у дитину та жінку, а після скоїв самогубство…

4 години ago

Повістки на блокпостах: що потрібно знати з ухваленням нового закону про мобілізацію

Повістки на блокпостах: що потрібно знати з ухваленням нового закону про мобілізацію В Україні не…

6 години ago

“Потужна негода суне в ці області, синоптики приголомшені прогнозом”: де буде мороз, дощ і гроза…

"Потужна негода суне в ці області, синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз, дощ і гроза...…

9 години ago

Американський генерал пояснив, коли зупиниться Путін

Американський генерал пояснив, коли зупиниться Путін Генерал Бен Годжес вважає, що союзники мають об'єднати всі…

10 години ago

This website uses cookies.