Кіберполіція вживає заходів реагування на кіберінценденти з ураження державних та приватних установ України
Сьогодні, 27 червня, до поліції надійшло ряд повідомлень щодо несанкціонованого втручання до комп’ютерних мереж підприємств та державних органів, що призвело до часткового блокування їх роботи. На місцях працюють спеціалісти Департаменту кіберполіції та інших профільних служб.
На даний час до Департаменту кіберполіції надійшло двадцять два повідомлення про втручання в роботу персональних комп’ютерів. Повідомлення продовжують надходити. Всі вони фіксуються та на місця для перевірки виїжджають спеціалісти.
За попередньою інформацією відбулось втручання в функціонування комп’ютерних мереж шляхом розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке використовує нещодавно виявлені вразливості ОС Windows, а саме протоколу SMB.
Кіберполіція радить у випадку виявлення порушень у роботі комп’ютерів, які працюють у комп’ютерних мережах, негайно від’єднати їх від мереж (як мережі Інтернет, так і внутрішньої мережі).
З метою запобігання випадків несанкціонованого втручання в роботу в залежності від версії ОС Windows встановити патчі з офіційного ресурсу компанії «Microsoft».
В залежності від версії ОС Windows встановити патч з ресурсу https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx, а саме:
• для Windows XP – http://download.windowsupdate.com/…/windowsxp-kb4012598-x86…
• для Windows Vista 32 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.0-kb4012598-x8…
• для Windows Vista 64 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.0-kb4012598-x6…
• для Windows 7 32 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.1-kb4012212-x8…
• для Windows 7 64 bit – http://download.windowsupdate.com/…/windows6.1-kb4012212-x6…
Знайти посилання на завантаження відповідних патчів для інших (менш розповсюджених та серверних версій) OC Windows можна за адресою: https://technet.microsoft.com/…/libr…/security/ms17-010.aspx
Крім того, потрібно переконатися, що на всіх комп’ютерних системах встановлене антивірусне програмне забезпечення функціонує належним чином та використовує актуальні бази вірусних сигнатур. За необхідністю потрібно встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.
Також, для зменшення ризику зараження, слід уважно відноситися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес. У випадку отримання листа з відомої адреси, який викликає підозру щодо його вмісту — зв’язатися із відправником та підтвердити факт відправки листа.
Зробити резервні копії усіх критично важливих даних.
За всіма випадками радимо звертатись з повідомленнями до поліції для негайного реагування на кіберінцендент.
Встановлено, що потерпілими від уражень стали установи, які не виконали рекомендації кіберполіції як не стати жертвою віруса-вимагача.
https://www.cybercrime.gov.ua/1…/220-uvaga-programa-vimagach
https://cyberpolice.gov.ua/artic…/kiberpolicziya-radyt–660/
Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні Незабаром може завершитися гаряча фаза, каже астролог.…
В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…
"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…
На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…
НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…
"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…
This website uses cookies.