Неявка до ТЦК за повісткою: кого закон звільняє від відповідальності

Неявка до ТЦК за повісткою: кого закон звільняє від відповідальності

Працівники ТЦК розкрили правові лазівки.

Інформує «Znaj.ua».

На тлі продовження мобілізації українці часто стикаються із питанням, у яких випадках вони мають законне право не з’явитися за повісткою до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Начальник відділу військового обліку Харківського ТЦК та СП підполковник Любомир Хомицький розповів про правила та винятки, що діють для військовозобов’язаних.

Підполковник нагадав, що військовозобов’язаний зобов’язаний з’явитися до ТЦК та СП у визначені місце та строк після підписання повістки. Проте, якщо обставини унеможливлюють своєчасну явку, важливо діяти відповідно до встановлених правил.

У разі неможливості з’явитися у визначений час військовозобов’язаний повинен негайно, але не пізніше трьох діб з дати і часу, зазначених у повістці, повідомити про причини неявки. Це можна зробити шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці ТЦК та СП або ж у будь-який інший зручний спосіб (телефоном, через електронну пошту тощо). Головне — у подальшому прибути у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Важливо розуміти, що закон передбачає певні обставини, які визнаються поважними причинами неприбуття. Серед них:
  1. Перешкоди стихійного характеру. Це можуть бути природні катаклізми, як-от повені, землетруси, сильні зливи чи снігові замети, які унеможливлюють пересування.
  2. Хвороба. Якщо військовозобов’язаний має підтверджену медичними документами серйозну хворобу, яка не дозволяє йому прибути у ТЦК та СП, це є законною підставою для відтермінування явки.
  3. Воєнні дії та їх наслідки. У разі, якщо людина перебуває у зоні бойових дій або стикається із їхніми наслідками, як-от блокування доріг, зруйновані комунікації чи загроза життю, це визнається поважною причиною.
  4. Інші обставини. Це включає будь-які серйозні перешкоди, які об’єктивно унеможливили прибуття. Наприклад, це можуть бути надзвичайні сімейні обставини чи інші події, що позбавляють можливості виконати обов’язок.
  5. Смерть близького родича. До таких родичів належать батьки, дружина чи чоловік, діти, рідні брати чи сестри, дід чи баба, а також близькі родичі дружини або чоловіка. У разі смерті когось із зазначених осіб військовозобов’язаний має право на відтермінування явки.

Хомицький наголосив, що якщо військовозобов’язаний має документальні підтвердження своєї неможливості з’явитися у ТЦК та СП (медичні довідки, свідоцтва про стихійні лиха, довідки про смерть близьких тощо), він може оскаржити можливі претензії або штрафи з боку військового керівництва. Законодавство дає можливість аргументовано пояснити свою ситуацію і уникнути негативних наслідків.

sviti

Recent Posts

Україну накриють мокрий сніг і дощі: у яких областях будуть опади і -8 градусів

Україну накриють мокрий сніг і дощі: у яких областях будуть опади і -8 градусів У…

39 хв. ago

Мольфар назвав 5 міст, які найбільше постраждають вже ось-ось

Мольфар назвав 5 міст, які найбільше постраждають вже ось-ось Мольфар Макс Гордєєв ексклюзивно для УНІАН…

2 години ago

В Україні хочуть розформувати ТЦК та створити з їхніх працівників понад 10 бригад – нардепка

В Україні хочуть розформувати ТЦК та створити з їхніх працівників понад 10 бригад – нардепка…

11 години ago

В Україну наближається брудна буря зі снігопадами

В Україну наближається брудна буря зі снігопадами За даними метеорологічного сервісу Ventusky, Україну найближчим часом очікують…

13 години ago

Мобілізація по-новому: Генштаб запровадив важливі зміни в ЗСУ

Мобілізація по-новому: Генштаб запровадив важливі зміни в ЗСУ В Україні збільшили тривалість підготовки мобілізованих. Від…

15 години ago

Хто ризикує залишитися без пенсії в 2025: що варто знати українцям

Хто ризикує залишитися без пенсії в 2025: що варто знати українцям Пенсії можуть заморозити Деяким…

17 години ago

This website uses cookies.