Штрафи за неявку в ТЦК в листопаді 2024: як карають за ігнорування повістки
Ухилянтів можуть оштрафувати, позбавити майна та навіть посадити у в’язницю.
В Україні діє військовий стан і загальна мобілізація чоловіків віком 25-60 років. Всі військовозобов’язані мають перебувати на обліку та з’являтись до ТЦК за повісткою. У випадку ухилення від служби громадяни можуть отримати покарання – штраф за неявку до ТЦК, блокування рахунків і навіть ув’язнення.
Колишній нардеп, заслужений юрист України, доктор юридичних наук Володимир Пилипенко ексклюзивно для УНІАН розповів, який штраф за неявку в ТЦК за по повістці у 2024 році і як карають ухилянтів.
Які є штрафи за неявку до ТЦК за новим законом
Юрист Володимир Пилипенко у коментарі для УНІАН пояснив, що покарання для військовозобов’язаних прописані у Кодексі адміністративних правопорушень. Ось за які порушення можуть оштрафувати:
Штраф за неявку у військкомат за новим законом у військовий час становить від 17 до 25 тисяч гривен для громадян. Посадових і юридичних осіб також можуть оштрафувати за порушення правил мобілізації – для них сума становить від 34 до 59 тисяч гривень.
Важливо зазначити: згідно із законом, штраф за не оновлення даних не накладається, якщо інформацію про призовника можна отримати з офіційних державних реєстрів або через банк.
Що буде, якщо не прийти по повістці у 2024 році
Неявка по повістці для уточнення даних карається штрафом 25 тисяч гривень. Якщо не прийти за повісткою без поважних причин, то особу подадуть в розшук, і поліція при затриманні військовозобов’язаного матиме право доставити його в ТЦК. Також громадянина можуть позбавити можливості керувати автомобілем.
Неявка за повісткою на відправку карається набагато суворіше. Якщо чоловік пройшов ВЛК, визнаний придатним до служби і не має відстрочки, то може отримати бойову повістку. І якщо проігнорувати таке розпорядження, то настає кримінальна відповідальність. Військовозобов’язаний може отримати до 5 років в’язниці. Однак при пом’якшувальних обставинах суд може замінити реальне засудження умовним з іспитовим строком.
Що буде, якщо не сплатити штраф за неявку по повістці
Юрист Володимир Пилипенко попередив: якщо не заплатити штраф, то сума може зрости вдвічі. Тому його варти погасити протягом 15 днів з моменту отримання. Також штраф можна спробувати оскаржити в суді.
Якщо ігнорувати штраф, то на особу відкривають виконавче провадження. Суму боргу можуть стягнути примусово за рахунок банківських рахунків або іноземної валюти громадянина.
Якщо загальна сума всіх штрафів особи перевищує 160 тисяч гривень, то у громадянина можуть заарештувати майно. Виконавча служба продає житло боржника на торгах в рахунок боргу.
Як дізнатися, чи є штраф за неявку у військкомат
Перевірити наявність штрафу можна на сайті МВС, у сервісі Дія або в мобільному застосунку свого банку.
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
This website uses cookies.