В Україні очікують потужний землетрус — коли і де саме (мапа)
Найближчими роками в Україні очікують землетрус у 7-7,5 бала, який має статися в сейсмоактивній зоні Вранча. За такої потужності на стінах будинків виникатимуть тріщини.
Потужний землетрус – сейсмічна подія, яка становитиме небезпеку для України, ймовірно, станеться найближчими роками. Майже вся країна опиниться в епіцентрі землетрусу.
Про це пише “Суспільне” з посиланням на думку геофізика Володимира Шляхового.
Він прогнозує збільшення кількості землетрусів у Полтавській області. За останні 14 років на Полтавщині сталося 15 землетрусів. За словами Шляхового, причин сейсмічної активності в області може бути кілька.
Де саме досліджують сейсмічну активність в Україні
За словами Шляхового, який багато років досліджує сейсмічну активність у Полтавській області, в регіоні від 2010 року сталося 15 землетрусів. Найбільший з них – 3 лютого 2015 року поблизу Гадяча (епіцентр на Сумщині). Тоді за школою Ріхтера землетрус оцінили у 4,7-4,8 бала.
“В земних надрах є напруження і тиск завжди, і якщо додаткові якісь збурення є і впливи, то може статися і землетрус. Більшість землетрусів на Полтавщині сталися на глибині від 5 до 11 км. Механізм подій цих землетрусів однотипний. Тобто причина завжди одна і та ж”, – йдеться в науковій роботі сейсмографа.
Землетруси переважно відбуваються по лінії Перещепине – Карлівка – Зачепилівка. Більшість із 15 землетрусів сталася саме там, розповів науковець. Вчені Полтавської гравіметричної обсерваторії вивчають кілька можливих варіантів, що могли спричинити такі рухи земної кори.
“Ймовірність впливу нафто-газового видобутку теж є. Хоча так глибоко свердловини не копають, але виключати це не можна. Також ми звернули увагу, що кількість землетрусів в Афганістані та Ірані збільшилася з початком військових конфліктів на цих землях”, – говорить Шляховий.
Найближчими роками в Україні очікують землетрус у 7-7,5 бала, який має статися в сейсмоактивній зоні Вранча. Така сейсмічна подія становить небезпеку для України, вважає вчений.
Проте, за словами Шляхового, без ґрунтовних досліджень зробити висновки вченим складно.
“В цьому має бути зацікавлена місцева влада. Ми працюємо на ентузіазмі переважно. Раніше у нас дослідження проводила група з 12 людей, у мене були, а тепер одна чи дві людини”, – каже Шляховий.
Такі дослідження не коштуватимуть надто дорого, необхідна апаратура вже є, потрібні тільки фахівці, пояснює науковець.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.