Нові правила військового обліку: що треба знати чоловікам, які давно живуть за кордоном

Нові правила військового обліку: що треба знати чоловікам, які давно живуть за кордоном

Українців, які живуть за кордоном, в межах посилення мобілізації можуть покарати за порушення правил військового обліку.

Нюанси законодавства пояснила юристка Марина Бекало.

Зокрема, про можливі покарання поцікавився чоловік, який мешкає за кордоном та якому в наступному році виповниться 60 років. Він наголосив, що давно знятий з місця реєстрації, а з військового обліку його списали за віком. У контексті ухвалення законопроєкту №10379 чоловік поцікавився, чи можуть до нього застосувати санкції у вигляді штрафу або блокуванні банківських рахунків.

Юристка нагадала, що 18 травня набуде чинності інший законопроєкт №10449, який передбачає, що усі військовозобов’язані громадяни у віці від 18 до 60 років впродовж 60 діб з набуття чинності документу мають уточнити свої військово-облікові дані.

“ТЦК СП не складає протокол про притягнення до адмін. відповідальності, вони одразу виносять Постанову, але з обовязковми повідомленням про дату, місце та час розгляду питання про притягнення до відповідальності. Після винесення постанови, вони передається державному виконавцю на виконня. Згідно до ст. 48 Закону України “Про виконавче провадження”, державний виконавець в першу чергу звертає стягненняна кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах. Отже, першим буде накладання арешту на банківські рахунки (будь-які, розрахункові, депозитні тощо)”, – наголосила Марина Бекало, відповідаючи на запитання чоловіка.

Окремо юристка прокоментувала нюанс щодо можливого арешту майна. За словами Бекало, якщо сума заборгованності, яка виникла через порушення правил військового обліку та застосування штрафів, не перевищує 20 розмірів мінімальної зарплати (наразі це 142 тис. гривень), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється.

Держава також не зможе конфіскувати нерухоме або рухоме майно за умови, що ним володіє дружина (100% власник).

В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року – повномасштабна війна. Процес вручення повісток – це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов’язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов’язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни – завтра вона може прийти до тебе.

sviti

Recent Posts

“Цим українцям у липні не виплатять пенсію”: через одну помилку чимало людей залишиться без виплат

"Цим українцям у липні не виплатять пенсію": через одну помилку чимало людей залишиться без виплат…

1 годину ago

Лукашенко попередив про “високу боєготовність” своїх військ на кордоні

Лукашенко попередив про "високу боєготовність" своїх військ на кордоні У Білорусі заявили про приведення у…

3 години ago

Аномальна спека +39 градусів та грози: синоптики шокували прогнозом погоди

Аномальна спека +39 градусів та грози: синоптики шокували прогнозом погоди В Україні очікується аномальна спека.…

5 години ago

Будьте готові, тримайтеся: українців попередили про підготовку найпотужнішого ракетного удару

Будьте готові, тримайтеся: українців попередили про підготовку найпотужнішого ракетного удару Експерти кажуть, що ракетна атака…

7 години ago

“База” про економічне бронювання: на які поступки можуть піти бізнесу і чи зможуть ФОПи отримати бронь

"База" про економічне бронювання: на які поступки можуть піти бізнесу і чи зможуть ФОПи отримати…

15 години ago

Вся Україна – у зоні ризику: якою буде погода в липні 2024 та в чому небезпека

Вся Україна - у зоні ризику: якою буде погода в липні 2024 та в чому…

17 години ago

This website uses cookies.