“Служба – це обов’язок”: посол сказав, чи повертатиме Польща силоміць українців
Якщо в країні триває війна, треба захищатися, проте не всі готові це робити, заявив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи.
Польща не виключає можливості надання допомоги Україні в поверненні чоловіків призовного віку, які знаходяться в Польщі чи інших європейських країнах. Однак цей варіант розвитку подій малоймовірний. Про це заявив посол Польщі в Україні Ярослав Гузи в інтерв’ю “Укрінформ”.
“Досить важко уявити, що польська влада повертатиме чоловіків призовного віку в Україну силою. Такого не станеться. Німеччина вже заявила, що такі чоловіки можуть залишатися, навіть якщо у них немає дійсних проїзних документів”, – сказав посол.
За його словами, Польща опинилася в іншій ситуації порівняно з деякими західними країнами, оскільки в країні проживає кілька мільйонів українців. Ярослав Гузи заявив, що польський уряд добре розуміє ситуацію, в якій перебуває Україна. Він зазначив, що під час війни необхідно захищати свою країну, проте не всі готові виконати цей обов’язок.
“Пам’ятаю, як на початку повної масштабної війни багато українських чоловіків поверталися в Україну. Але я розумію, що всі добровольці вже це зробили. Можливо, допоможуть якісь стимули”, – додав Ярослав Гузи.
Посол також наголосив, що подальший розвиток ситуації залежить від поточної воєнної обстановки, яка залишається складною.
“Моя особиста думка – це обов’язок (служба в армії, – ред.). Але моя особиста думка не означає, що я радив би комусь примушувати воювати тих, хто не хоче повертатися в Україну”, – сказав дипломат.
Питання повернення чоловіків до України – позиція Польщі
Нагадаємо, 23 квітня МЗС України заявило про припинення надання консульських послуг для чоловіків віком 18-60 років за кордоном. 24 квітня Кабмін затвердив нові правила видачі паспортів для українців. Чоловіки, які хочуть отримати паспорт, повинні звертатися до територіальних органів або підрозділів ДМС в Україні, оскільки за кордон їх більше не пересилатимуть.
Незабаром міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Каміш заявив, що Польща готова сприяти поверненню українських чоловіків призовного віку до України. Слідом за Польщею міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас зазначив, що його країна також розгляне можливість допомоги Україні у поверненні чоловіків. Проте Німеччина дозволила українським чоловіками залишатися у країні, навіть із недійсними документами.
Посол України у Польщі Василь Зварич розповів, що українським чоловікам не обов’язково повертатися в Україну. Оновити свої дані можна через електронний кабінет або у консульствах.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.