“Бідні не воюватимуть за багатих”: в Раді розкритикували нову ідею щодо мобілізації

“Бідні не воюватимуть за багатих”: в Раді розкритикували нову ідею щодо мобілізації

Ідея запровадження нового механізму бронювання працівників від мобілізації, прив’язаного до розміру зарплат чи доплат від роботодавців, не відповідає принципам справедливості.

Так прокоментував запропонований Офісом президента новий підхід голова Фінансового комітету ВРУ Данило Гетманцев, передає Інтерфакс-Україна.

Він зауважив, що Комітет також долучений до відповідних дискусій щодо нових правил мобілізації та бронювання військовозобов’язаних.

“Я вважаю, що будь-який ценз в питанні мобілізації крім тих, що вже є в законі, підриває дуже важливий принцип справедливості пожертви, який є основоположним принципом країни, яка воює”, –

повідомив він.

На його переконання, якщо не буде дотримано відповідного принципу, то це взагалі загрожує втратою сенсу для людей захищати країну. Майновий ценз – це найгірше, що можна застосувати в цьому контексті, оскільки не будуть і не можуть бідні воювати за багатих.

Підхід, що залежить від розміру зарплат призведе до дискримінації за професіями чи галузями.

“Якщо ми говоримо з вами, що давайте ми не будемо мобілізувати людей з високими зарплатами, то давайте скажемо чесно, що ми не будемо мобілізувати працівників банківського сектору чи страхових компаній, чи не будемо мобілізувати топменеджмент підприємств, а будемо мобілізувати фопів та рядових найманих працівників. А чому? – У мене немає відповіді на це питання”, – пояснив депутат.

Також зауважив, що в країні є сфери, де нема надто високих зарплат, а середня виплата торік становила лише 18 тис. грн.

На його думку, це також є дискримінацією щодо місця проживання, адже в сільській місцевості зарплати менші, і в різних регіонах країни доходи різняться. Зокрема, на прифронтових територіях зарплата мізерна.

“Ця ціла низка дискримінацій нівелює цю з першого погляду прекрасну ідею “відбілення” заробітних плат. Тож, на перший погляд, мені вона повинна була б сподобатися, але ні, занадто великою ціною це може датися”, – наголосив Данило Гетманцев.

Як відомо, зараз Офіс президента та Ініціативна група у парламенті спільно опрацьовують два різні підходи до критеріїв для “економічного бронювання” від мобілізації. Йдеться про податки від зарплати у щонайменше 30-35 тис. грн, або доплату у 20 тис. грн за працівника щомісяця. У середньому додаткові надходження можуть сягнути від 200 млрд до 350 млрд грн за рік.

У Федерації роботодавців критикують ідею, адже обидві суми – недосяжні. Зокрема, члени ФРУ готові платити по 6 тис. грн на місяць за кожного працівника.

sviti

Recent Posts

Військовозобов’язаних чекає штрих-код: що він означає

Військовозобов’язаних чекає штрих-код: що він означає Військовозобов’язаним тепер вклеюють у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код), що…

2 години ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки Наступного тижня мешканцям…

3 години ago

Вдарить +26 градусів: в Україні різко зміниться погода наступного тижня

Вдарить +26 градусів: в Україні різко зміниться погода наступного тижня В Україну прийде потепління, але…

6 години ago

Якщо у чоловіка немає військового квитка з собою: яке покарання та штрафи

Якщо у чоловіка немає військового квитка з собою: яке покарання та штрафи Працівник ТЦК, поліцейський…

7 години ago

Оновлення даних у ТЦК: чи можуть в Україні арештувати майно чоловіка, який проживає за кордоном

Оновлення даних у ТЦК: чи можуть в Україні арештувати майно чоловіка, який проживає за кордоном…

16 години ago

“З 1 червня українці зіткнуться з новим викликом через електроенергію”: у Верховній Раді сказали про зростання тарифу

"З 1 червня українці зіткнуться з новим викликом через електроенергію": у Верховній Раді сказали про…

18 години ago

This website uses cookies.