Ну oт і вcе! Не пpоспіть! Нове пеpеведення годинників. Що вiдомо про пеpехід на лiтній час
Переведення годинників проводиться для того, щоб ефективніше використовувати світловий день взимку і скоротити споживання електроенергії на освітлення та опалення в робочий час.
Про те, в який день потрібно буде перевести годинники у 2024 році і як не забути це зробити – читайте в матеріалі. Літній час 2024 в Україні: коли та як потрібно переводити годинники. Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року Про порядок обчислення часу на території України, переведення годинників у нашій країні відбувається двічі на рік.
– Ввести на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) із переведенням щорічно годинникової стрілки останньої неділі березня о 3 годині на 1 годину вперед та останньої неділі жовтня о 4 годині на 1 годину назад,
– йдеться в документі. Це означає, що останній перехід на зимовий час відбувся у ніч на 29 жовтня, а наступний перехід на літній час буде навесні 2024 року – о 3 годині 31 березня.
Цієї ночі стрілки годинників слід перевести на годину вперед, а отже, спати ми будемо на годину менше. Противники щорічних переходів на літній та зимовий час стверджують, що такі стрибки часу, які змушують нас двічі на рік зміщувати на годину розпорядок дня, призводять до порушення людських біоритмів, і, як наслідок, погіршують самопочуття та знижують працездатність людей.
Питання відмови від переходу на літній час (і назад) обговорювалося Верховною Радою та громадськими діячами неодноразово, але досі залишається невирішеним. Востаннє 2021 року законодавча ініціатива про відмову від переходів на літній та зимовий час не пройшла в парламенті друге читання, так і не набравши достатньої кількості голосів на свою підтримку.
Наразі Україна, подібно до майже 70 інших країн світу, застосовує сезонне переведення годинників. Водночас близько 135 країн або ніколи не вводили подібну практику, або повністю відмовилися від неї.
Як не забути перевести годинники на літній час 2024 У сучасному світі дуже мало годинників, які не змінюють час самостійно.
Виробники встановлюють автоматичну синхронізацію часу на електронні пристрої за заводськими налаштуваннями, а всі пристрої, підключені до інтернету, самостійно синхронізуються з серверами точного часу, тому годинник на них переводити не потрібно. Хоч там як, але якщо у вас є звичайний будильник або настінний механічний годинник, не підключений до інтернету, вам доведеться перевести їх вручну.
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
This website uses cookies.