Зарплати вчителів можуть становити до 40 тисяч гривень: яка умова
Нещодавно у МОН анонсували нову комплексну освітню реформу, яку в серпні має представити Президент України Володимир Зеленський. Як зазначив член Освітнього комітету Ради Сергій Колебошин, впровадження змін у систему освіти почнеться вже з нового навчального року. Крім того, він наголосив, що після перемоги зарплатня вчителів може зрости до 40 тисяч гривень.
За яких умов учителі зможуть отримувати таку зарплатню
Як зазначив посадовець, питання зарплатні педагогів наразі знаходиться на етапі обговорення. Однак сума в 40 тисяч не взялись з повітря, вона є результатом серйозних підрахунків.
Це не популістське легке рішення, адже за ним підуть й болючі, складні наслідки: сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, “поріг” входу в професію (підвищення вимог до кандидатів на посаду вчителя), обмеження перебування директорів шкіл на посаді. Крім того, в Україні найнижча кількість годин на ставку серед країн Європи для вчителів – 18 годин, – розповів Сергій Колебошин.
Крім того, за словами нардепа, цілком імовірним є перехід учителів на 36-годинні ставки. Однак мова йде не тільки про самі уроки, сюди враховуватиметься час підготовки до занять.
Варто зазначити, що раніше міністр освіти і науки Оксен Лісовий стверджував, що нинішні зарплати освітян – це приниження.
Вони мають отримувати гідні зарплати. Якщо ми хочемо виховувати громадянина, то повинні зробити так, щоб педагог відчував себе гідною людиною, – наголосив міністр.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.