Новий статус англійської мови в Україні. Що це означатиме для чиновників, поліції, шкіл та кіно
Час на нові знання є, закон (якщо його ухвалять) набуде чинності за 2-4 роки після закінчення війни
Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про новий статус англійської мови. Якщо за нього проголосує парламент, то переважна більшість топ-чиновників, керівники держпідприємств, військові-контрактники офіцерського складу, усі поліцейські, які випустяться з ВНЗ, прокурори, голови місцевих державних адміністрацій мають вільно розмовляти англійською мовою.
Але насправді перелік набагато ширший — адже у “швидкій”, на вокзалі, у транспорті іноземцю, який щось спитає англійською, мають надати зрозумілу відповідь та допомогти. Нововведення торкнеться шкільної програми та навіть садочків — вивчення англійської обов’язкове. Законопроєкт пропонує показувати англійські фільми в оригіналі.
“Телеграф” пояснює, що означатиме нововведення та коли може почати діяти:
Що це за статус
Законопроєкт №9432 “Про застосування англійської мови в Україні” пропонує надати англійській мові статусу однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Мовляв, Україна має статус кандидата на вступ до ЄС — треба долати мовний бар’єр. Тому трансформація статусу англійської мови є стратегічним кроком до повноцінного членства у ЄС.
Також документ унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я.
Коли почне діяти
Якщо законопроєкт приймуть, то він набуде чинності у день опублікування. Але є ряд винятків через воєнний стан:
Більшість поліцейських, військові-контрактники. Весь список
Згідно із законопроєктом, будуть зобов’язані володіти англійською кандидати на ряд посад. Серед них співробітники державної служби категорії “А”, це такі люди:
Крім категорії, “А” підтягнути англійську мову муситимуть ще такі категорії чиновників:
Звісно, повний перелік має встановити Кабмін, це буде після того, як законопроєкт розгляне Верховна Рада.
Також вимога щодо володіння англійською мовою може встановлюватися суб’єктом призначення до кандидатів на посади в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), основні посадові обов’язки яких передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.
Іспит для чиновників буде безкоштовним. Його можна буде складати не частіше 1 разу на 4 місяці, але необмежену кількість разів. За рівень вище B2 пропонують надбавку в 10%.
Що це означатиме для шкіл та садочків
Закон вимагає зробити обов’язковим вивчення англійської починаючи з дошкільних закладів освіти. У школах англійська має бути першою чи другою іноземною, але її наявність — повинна бути обов’язково. Це стосується також професійно-технічної освіти, вищої освіти. Сайти ВНЗ закладів мають дублюватися англійською.
Приберуть дубляж з фільмів, у музеях буде інформація англійською
Інформація про музейні предмети, музейні колекції та музейні зібрання, документи Національного архівного фонду, що демонструються в державних та комунальних музеях, архівних установах та на виставках, поряд з державною мовою мають подаватися також англійською мовою, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
Державні та комунальні музеї поряд з аудіовізуальною інформацією про музейні предмети, музейні колекції та музейні зібрання державною мовою мають забезпечити наявність інформації й англійською мовою.
Іноземні фільми, мовою оригіналу яких є англійська мова, мають демонструватися у кіновидовищних закладах мовою оригіналу із субтитруванням державною мовою. Зазначимо, що це стандартна практика у європейських країнах, але українському бізнесу таке правило має шанс не сподобатися.
Інші сфери
Закон зобов’язує говорити англійською під час надання іноземцям екстреної медичної допомоги, також англійською можна буде і викликати “швидку”. У всіх видах пасажирського транспорту інформація про маршрути має дублюватися англійською. А на вокзалі чи в аеропорту іноземцю на запитання англійською будуть зобов’язані відповісти англійською.
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
"Чудовий сюрприз для пенсіонерів наближається, пенсія зміниться раптово": цим літнім українцям готують несподіванку Окремі категорії…
Сніг, ожеледь і морози: в Україні серйозно зіпсується погода Упродовж тижня в багатьох регіонах України…
This website uses cookies.