У результаті проведення пенсійної реформи кількість українців, які щорічно виходитимуть на заслужений відпочинок, скоротиться. Вже через десять років на заслужений відпочинок виходитимуть українці, які офіційно пропрацювали не менше 35 років. За підрахунками уряду, в результаті на пенсію зможуть претендувати далеко не всі українці пенсійного віку.
Ще кілька місяців тому на сайті Міністерства соціальної політики з’явилася заява про те, що міністр Андрій Рева пропонує скоротити страховий стаж, необхідний для отримання пенсії.
Так, за підрахунками міністерства, якщо в 2021-му умовою для отримання пенсії буде не менше 20 років страхового стажу (час, коли виплачувалися внески в пенсійний фонд) та від 30 років загального стажу (в ньому можуть враховувати декрет, навчання в університеті і т . Д.), то на пенсію зможуть претендувати тільки 8% українців.
На даний момент з веб-версії сайту відомства цю інформацію видалили, проте залишилася версія для друку.
У Кабінеті міністрів прийняли рішення не скорочувати, а збільшити страховий стаж. Уже в 2018-му для отримання пенсії потрібно мати як мінімум 25 років страхового стажу, а в 2028-м – 35 років. Підрахунки про те, скільки ж українців у результаті нововведення зможуть вийти на пенсію вчасно, в уряді змінили.
Так, в презентації Кабміну йдеться про те, що в 2028 році в 60 років на пенсію зможуть вийти тільки приблизно половина українців пенсійного віку. 40% вийдуть на заслужений відпочинок у 63 роки, 5% – у 65 років.
“За нашими розрахунками, від 500 до 700 тисяч українців будуть виходити на пенсію пізніше 60 років. Це приблизно до 2/3 від усіх українців, які виходять на відпочинок”, – розповідає старший науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. За словами експерта, фактично чиновники збільшили вік виходу на пенсію для великої кількості українців.
“Я все-таки думаю, що було б правильніше збільшити пенсійний вік, а не страховий стаж. Багато людей не знають, як рахуються пенсія і який у них страховий стаж, не розуміють, від чого залежить розмір пенсії”, – розповідає вчений.
Відзначимо, якщо виявиться, що необхідно для пенсії стажу не вистачає, можна буде або допрацювати до 63 чи 65 років, або купити стаж. Один рік стажу варто 16 896 гривень. Можна купити до п’яти років стажу: вони обійдуться в 84 480 гривень. Якщо немає ані грошей, ані стажу, замість пенсії можна претендувати лише на соціальну допомогу, яка буде значно нижче мінімальної пенсії.
Відзначимо, пенсійна реформа набуде чинності в жовтні цього року за умови, якщо документ підтримають парламентарі.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.