Україна зазнала масових ракетних ударів з боку рф. Мало не кожного дня лунають в українських містах сирени, ми чуємо звуки різної зброї. Як визначити вид ворожої зброї та що робити у кожному разі.
У Боярському Гуманітарному штабі розповіли, як звучить ворожа зброя і як розпізнати роботу ППО.
Як розпізнати за звуком ППО
Головна ознака роботи саме ППО — це вибух не на землі, а в повітрі, найчастіше — на рівні даху будівель. Вибух, схожий на розривання величезної петарди чи постріл салютної установки (феєрверку). За кілька секунд до цього звуку можна побачити спалах світла, а сам звук вибуху часто віддає відлунням далеко від місця вибуху.
Почувши такий звук, залишайтеся в укритті, існує загроза повторного запуску ракети або падіння уламків.
Як розпізнати за звуком артилерію, зрозуміти, що стріляють міномети чи гаубиці
Довгий і протяжний свист супроводжує снаряд артилерії. Міни летять трохи повільніше, а снаряди гаубиці досить швидкі.
Почувши такі звуки, знайте, що ви перебуваєте в зоні ураження під артилерійським вогнем. Якщо до початку обстрілу, коли була оголошена повітряна тривога, ви не встигли сховатися в укриття, то у вас, найімовірніше, вже не буде часу туди добігти. Тому почувши ці звуки, негайно падайте в будь-яке заглиблення, ямку чи просто на землю. Таким чином ви зменшите ризик отримати поранення чи загинути.
Як розпізнати реактивні системи залпового вогню – “Гради” та “Смерчі”
Постріли з цих систем нагадують шурхіт, оскільки ракети випускають одна за одною, сам звук ракети, що летить, нагадує свист. За хорошої погоди їх чути на великій відстані. Ракети з “Градів” летять трохи повільніше, зі “Смерчів” — швидше.
Почувши такі звуки, потрібно негайно знайти укриття — у вас є лише 10 секунд на те, щоб його знайти. Як укриття, підійде навіть невелике заглиблення чи яма. Якщо поруч немає навіть такого заглиблення — просто лягайте на землю.
Як розпізнати за звуком ракету
Крилата ракета пролітає по небу з характерним свистом і шерехом. Почувши такий звук, негайно ховайтеся в укриття.
Як зрозуміти, що летить літак
Звук літака — це гудіння в небі. І чим воно гучніше, тим ближче літак до вас. З наближенням літака зростає небезпека, насамперед тому, що ворожі літаки можуть скидати бомби та ракети на мирне населення. Звичайно, це може бути й літак ЗСУ, проте за звуком відрізнити їх не вдасться. А тому краще відразу шукати укриття, і на пошуки є декілька секунд. Якщо укриття поряд немає, безпечними місцями в домі вважаються куток кімнати, передпокій чи ванна кімната без вікон.
Потрібно лягти вниз обличчям та зігнути руки й ноги під собою, щоб потім, після авіанальоту, можна було піднятися, навіть якщо закидає уламками. Потрібно заплющити очі та розтулити рот для уникнення баротравми.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.