Шість. Саме стільки видів серйозних порушень проти дітей під час збройних конфліктів встановлено сукупно Резолюціями Ради Безпеки ООН 1261 (1999), 1882 (2009), 1998 (2011) та 2225 (2015). У Міжнародний день захисту дітей в Україні розпочинають кампанію про висвітлення кожного з шести видів злочинів проти дітей.
Про це повідомляє редакція з посиланням на Інну Заворотько, Департамент юридичного забезпечення Міністерства оборони України.
Шість. Саме стільки видів серйозних порушень проти дітей щорічно є предметом доповіді Генерального секретаря ООН «Діти та збройний конфлікт» та доповіді Спеціального представника Генерального секретаря ООН у справах дітей і збройних конфліктів.
Саме стільки видів злочинів проти дітей вчиняє росія у міжнародному збройному конфлікті, спричиненому її агресією проти України
1) вбивства та каліцтва дітей;
2) вербування і використання дітей;
3) зґвалтування та інші форми сексуального насильства проти дітей;
4) напади на школи, лікарні та захищених осіб, які пов’язані з ними;
5) викрадення дітей;
6) відмова у доступі гуманітарної допомоги.
Усі вони відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду є міжнародними злочинами. Злочинами проти безвинних і найслабших. Злочинами, прощення за які не буде ні від ЗС України, ні від суспільства в цілому.
Більше ніж 689 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації. Станом на ранок 1 червня 2022 року офіційне число дітей-жертв за добу не змінилося – 243. Не зазнали змін і дані щодо поранених- 446.
Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота з їх встановлення в місцях ведення активних бойових дій, на тимчасово окупованих та звільнених територіях.
Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 153, Київській – 116, Харківській – 111, Чернігівській – 68, Луганській – 52, Херсонській – 52, Миколаївській – 47, Запорізькій – 29, Сумській – 17, у м. Києві – 16, Житомирській – 15.
Через постійні бомбардування та обстріли збройними силами РФ українських міст та сіл пошкоджено 1937 закладів освіти. При цьому 181 з них зруйновано повністю.
Надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856.
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
This website uses cookies.