Мати військовослужбовця Національної гвардії України Артемія Рябчука, який розстріляв у Дніпрі 10 людей, п’ятеро з яких загинули, найближчим часом не планує повертатися з Росії. Маргарита Рябчук нібито почала отримувати погрози.
Про це розповів OBOZREVATEL на умовах анонімності один із учасників групи підтримки стрільця. За його словами, 54-річна жінка деякий час тому поїхала до старшої доньки Юлії, яка вже кілька років мешкає на території країни-агресора і вийшла там заміж.
“Нам розповіли, що Юля народила дитину, і мама приїхала їй допомогти. Але після того, що сталося у військовій частині, Маргариті Георгіївні стала дуже погано – погіршилося здоров’я. У такому стані вона не може повернутися в Україну”, – розповів співрозмовник OBOZREVATEL. Також, за його словами, “жінка почала отримувати злі, образливі СМС-повідомлення та навіть погрози”.
Маргарита Рябчук із сином, до того, як він пішов служити, мешкали в селі Броска Ізмаїльського району Одеської області. Батько Артемія помер кілька років тому через хворобу.
У той же час учасники групи підтримки стрільця, які переконані, що “Артемія просто змусили так вчинити через дідівщину та знущання”, здивовані рішенням Маргарити Рябчук.
“Люди обурені. Мало того, що хлопцеві дуже потрібні рідні люди поряд, то ще й гроші збирають на різні картки “активістів” – є ризик шахрайства”, – розповів учасник групи. За його словами, вже з’явилися аферисти, які в інтернеті ведуть збір нібито “на адвоката” для Рябчука.
Раніше OBOZREVATEL розповідав, що в соціальних мережах з’явилися групи на підтримку Артемія Рябчука, через якого на території заводу “Південмаш” у Дніпрі загинули п’ять людей, ще п’ятеро було поранено. Одна з “основних” таких груп функціонує у Facebook, причому її учасники називають фактично убивцю “героєм”, а його страшний злочин – “чоловічим вчинком”.
Серед учасників – у тому числі матері, які втратили дітей під час служби, та представники різних конфесій. Останніх залучило до захисту стрільця те, що він із сім’ї вірян (нібито євангельських християн).
Також до групи приєдналися родичі постраждалих від дідівщини, зокрема й у тій самій військовій частині 3021, у якій і сталася НП. Про тортури та про те, як вдалося вижити, в інтерв’ю нашим журналістам розповідала колишня військовослужбовиця Олена Липовенко.
Наразі розслідуванням масового вбивства у Дніпрі, яке сталося 27 січня, займається ДБР. Артемію Рябчуку оголосили підозру у злочинах за трьома статтями Кримінального кодексу України: ст. 115 (Умисне вбивство), ст. 408 (Дезертирство) та ст. 410 (Викрадення та присвоєння зброї та боєприпасів). За це йому загрожує довічне позбавлення волі. Нині нацгвардієць перебуває в СІЗО.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.