Деякі українці можуть отримати “суперімунінет” завдяки штаму “Дельта”
Вчені з Лабораторії виявлення моноклональних антитіл та Університетського госпіталю Сьєна в Італії дійшли висновку, що сформувати імунітет, який допоможе подолати коронавірус, що постійно мутує, можливо. Це може статися завдяки вакцині і самому вірусу. Про результати цього дослідження пише видання Nature.
За словами вчених, сформуватися так званий гібридний імунітет для протистояння новим штамам COVID-19 може у результаті об’єднання антитіл, які людина отримала внаслідок перенесеного захворювання і вакцинації. Італійські науковці вивчили рівень В-клітин пам’яті у двох категорій людей:
Як виявилося, у перших пацієнтів відсоток нейтралізуючих моноклональних антитіл був вищим, ніж у тих, хто не хворів раніше. Такий показник зберігався для кожного з відомих штамів. Ймовірно, це може бути пов’язано із зародковою лінією IGHV2-5; IGHJ4-1, виявленою тільки у перехворілих людей. Вона виробляла потужні і широко нейтралізуючі антитіла, пише “Obozrevatel”.
Ще одне дослідження показало схожі результати, що щеплення після COVID-19, зокрема і після штаму “Дельта”, допомагає організму виробити “суперімунітет” (гібридний імунітет), який забезпечує ще більш надійний захист. Тож цілко імовірно, що ті українці, які вже перехворіли коронавірусом і після цього зробили щеплення, можуть здобути імунітет, який краще протистоятим новим штам коронавірусу.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.