Україна вже майже готова до включення опалення. Взимку ціни на газ, опалення та гарячу воду мають лишитися незмінними, а тариф на електроенергію навіть вирішили знизити. Втім, для того, щоб оплатити комуналку, трьом мільйонам українців все одно знадобиться допомога.
План Кабміну з підготовки до зими складається з п’яти кроків. Про це це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Години запитань до уряду у Верховній Раді 24 вересня.
1. Тарифи на газ для населення
Вартість газу для побутових споживачів в опалювальний сезон 2021-22 не має змінюватися. Це стосується тільки тих, хто обслуговується на річному тарифі з фіксованою ціною. Таких споживачів переважна більшість.
“У травні ми запустили річний продукт, де ціна становить менше 8 грн (за кубометр. – Ред.). Незалежно від коливань цін на біржах і хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, до кінця квітня 2022 року”, – запевнив Шмигаль.
Він також нагадав, що ціна газу на хабах в Європі вже перевищує 25 грн за “куб” (в еквіваленті). Якби не було річного тарифу, це вплинуло б на вартість палива для українців, підкреслив прем’єр.
2. Ціни на тепло і гарячу воду
“Ці тарифи встановлює місцева влада. Ми забезпечили умови, щоб підвищення тарифів не було, і будемо на цьому наполягати”, – сказав прем’єр.
Він згадав про пропозицію “Нафтогазу” укладати з підприємствами ТКЕ трирічні контракти з ціною газу 7,96 грн на кубометр (на цей опалювальний сезон). За даними Кабміну, вже 70% ТКЕ погодилися на ці контракти.
Тому, як вважає прем’єр, “немає об’єктивних причин” підвищувати тарифи на тепло і воду. Втім, депутати в сесійній залі заявили, що на місцях все одно не вистачає ресурсу, а тому тарифи потрібно підвищувати. Де саме виникли проблеми, нардепи не уточнили, аргументуючи це тим, що тоді “Кабмін почне тиснути” керівництво названих областей.
Вартість електроенергії з 1 жовтня знизиться для 80% побутових споживачів. Шмигаль уточнив, що тариф з 1 жовтня складе 1,44 грн/кВт, але тільки для тих, хто споживає менше 240 кВт на місяць. При більш високому споживанні тариф залишиться на рівні 1,68 грн грн/кВт.
4. Субсидії на оплату ЖКП
Три мільйони сімей в Україні в прийдешньому опалювальному сезоні не впораються з оплатою комуналки без субсидій. На це виділяють додаткові 12 млрд грн з держбюджету.
“Субсидії отримають… близько 3 млн домогосподарств в опалювальний сезон. До початку опалювального сезону у нас вистачає коштів на всі ці виплати, ніякої заборгованості немає”, – зазначив Шмигаль.
До слова, у Верховній Раді вже схвалили в першому читанні зміни до держбюджету-2021, які і передбачають виділення 12 млрд грн на субсидії.
5. Готовність до опалювального сезону
“Технічна готовність регіонів складає більше 90%. Запаси газу в підземних сховищах – понад 18,5 млрд куб. м.. Вся країна буде з теплом”, – запевнив депутатів Шмигаль. Він також уточнив, що запаси газу будуть зростати й надалі.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.