Categories: Здоров’я

Голубовська назвала головні протипоказання до вакцинації від COVID-19: кому не можна робити щеплення

До вакцинації проти коронавірусу не існує абсолютних протипоказань, але є відносні. Зокрема, не можна робити щеплення людям із підвищеною чутливістю до компонентів вакцин, алергікам.


Водночас усе індивідуально й перед імунізацією, якщо існують побоювання, радять консультуватися з фахівцями. Про це в коментарі керівнику проєкту Med.Oboz Віктору Литвиненку розповіла заслужена лікарка України Ольга Голубовська.

“Вакцинація не показана людям із підвищеною чутливістю до компонентів препарату. Оскільки вакцина нова, знати це заздалегідь не можна, але за наявності обтяженого анамнезу з важкими алергічними реакціями варто враховувати цю можливість”, – наголосила вона.

Лікарка-інфекціоністка підкреслила: люди, які мають аутоімунні захворювання, так само сприйнятливі до коронавірусу, як і інші. Водночас у них можуть бути свої особливості перебігу хвороби на тлі імуносупресивної терапії. За словами Голубовської, це питання досі вивчається, тому поки немає офіційних рекомендацій.

“Але всі випадки індивідуальні, у питаннях профілактики та лікування потрібно спиратися суто на принцип – “не нашкодь”. Лікарі, які ведуть таких складних пацієнтів, повинні оцінювати ризик/користь. Так, це дуже непросто в цій ситуації, але у нас узагалі непроста професія, ми щодня ухвалюємо рішення, від яких залежать здоров’я і життя наших пацієнтів”, – зізналася вона.

Медикиня прокоментувала також наявність протипоказань до вакцинації проти коронавірусу під час планування вагітності.

Зазначається, що всі схвалені на сьогодні препарати (враховуючи й нові мРНК-вакцини) показали хорошу практику в цьому. Проте нині ще немає даних щодо тривалих спостережень.

Голубовська навела приклад США, де CDC вказують: доступні обмежені дані про безпечність вакцини проти COVID-19 для вагітних. А в Україні щодо цього нібито сумнівів немає і доказів не треба.

“Докази потрібні, як виявилося, тільки на життєрятівні методи терапії. Скільки було обмежень для нас, лікарів: не можна рятувати хворих, які вмирають, тому що немає доказів для лікування нещодавно виявленого вірусу. Я рада, що нам вдалося це подолати, та ми лікуємо своїх пацієнтів, зважаючи на найкращі світові практики”, – наголосила лікарка.

Вона додала, що після щеплення дійсно можливі побічні ефекти. Наприклад, виникнення тромбозів. Проте сам коронавірус ще більш небезпечний, особливо для людей із груп ризику.

“Тому тут усе теж індивідуально. Обов’язковим моментом є інформування пацієнта про всі можливі переваги та ризики”, – підсумувала інфекціоністка.

lena lena

Recent Posts

“Потрібно протриматися до 2025 року”: з’явився несподіваний прогноз щодо війни в Україні – чим усе закінчиться

"Потрібно протриматися до 2025 року": з'явився несподіваний прогноз щодо війни в Україні – чим усе…

37 хв. ago

Військовозобов’язаних чекає штрих-код: що він означає

Військовозобов’язаних чекає штрих-код: що він означає Військовозобов’язаним тепер вклеюють у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код), що…

3 години ago

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки

Не лише без світла: з понеділка розпочнуться відключення газу – які графіки Наступного тижня мешканцям…

5 години ago

Вдарить +26 градусів: в Україні різко зміниться погода наступного тижня

Вдарить +26 градусів: в Україні різко зміниться погода наступного тижня В Україну прийде потепління, але…

7 години ago

Якщо у чоловіка немає військового квитка з собою: яке покарання та штрафи

Якщо у чоловіка немає військового квитка з собою: яке покарання та штрафи Працівник ТЦК, поліцейський…

9 години ago

Оновлення даних у ТЦК: чи можуть в Україні арештувати майно чоловіка, який проживає за кордоном

Оновлення даних у ТЦК: чи можуть в Україні арештувати майно чоловіка, який проживає за кордоном…

17 години ago

This website uses cookies.