В Україні тих, хто жорстоко поводиться з тваринами, чекатимуть штрафи і навіть позбавлення волі. Народні депутати ухвалили новий законопроєкт, який прописує цілу низку заборон. Покарання передбачається як за побиття звірів, так і за вигулювання домашніх улюбленців без намордника.
Детальніше читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Що забороняє закон?
Документ регулює жорстоке поводження з тваринами в Україні, щоб їх не били, не вбивали, не труїли і не калічили. Прописано правила, які спрямовані на збереження життів домашніх, безпритульних і диких тварин.
Їх заборонено:
тренувати способом, який завдає шкоди здоров’ю;
дарувати як приз, премію чи нагороду;
топити, душити і труїти, а також застосовувати електричний струм;
використовувати для реклами в розважальних закладах та закладах громадського харчування;
надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв;
використовувати для жебракування.
Крім того, диких тварин (левів, тигрів, кабанів, крокодилів, вовків, великих змій, хижих птахів і тварин з Червоної книги) заборонено утримувати в місцях, які непридатні для їхнього показу суспільству – в ресторанах, готелях, садових ділянках, приватних будинках тощо.
Також регулюється питання розмноження їх у лісах. Документ забороняє в радіусі 500 метрів від місця проживання рідкісних видів тварин рубати ліс. Бездомних звірів забороняється знищувати з метою врегулювання чисельності. Їх повинні біостерилізувати з подальшою вакцинацією, а потім розміщувати в притулках під наглядом громадських організацій.
А ще заборонено позбавляти життя тварин, якщо є інший спосіб припинити їхні страждання. Отже, дозволено це робити тільки в окремих випадках, зокрема, якщо вони хворі на сказ.
Ситуація в Україні
Цей законопроєкт неабияк повинен позначитися на ситуації, яка зараз є в Україні з поводженням із тваринами. Адже майже кожна прописана заборона порушується в суспільстві. Зокрема, на центральних площах міста і на курортному узбережжі людям пропонують фотографуватися з мавпами, орлами, зміями, крокодилами. Але фото – це не так страшно, ніж те, що дозволяють собі власники домашніх улюбленців – б’ють і знущаються.
На жаль, вбивство звірів людиною – це не поодинокі випадки для України. На Київщині чоловік біля свого будинку застрелив бездомного собаку тільки тому, що пес проходив повз. А ще частіше домашніх улюбленців вбивають за пошкоджене ними майно. Також серед громадян, зокрема в селах, не прийнято стерилізувати кішок і собак – небажаних просто топлять. Крім того, фіксують в Україні і насильство тварин людьми.
Зачепить закон і тих, хто тримає вдома диких звірів. Не так давно харківський депутат задекларував домашнього лева. Тепер таких тварин не дозволять тримати на приватних територіях. Під питанням будуть і акваріуми в ресторанах або торгових центрах, якщо серед риб будуть ті, які внесені до Червоної книги.
Як каратимуть?
Контроль за дотриманням вимог у сфері захисту тварин здійснюватимуть органи Нацполіції. Крім того, місцеві ради несуть відповідальність за їхній захист на своїй території. За порушення закону може настати як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність:
за жорстке поводження – штраф від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) із конфіскацією тварини (3400 – 5100 грн);
за порушення правил транспортування, які спричинили тілесні ушкодження, штраф від 200 до 350 НМДГ (3400 – 5950 грн);
за порушення вимог щодо охорони тварин із Червоної книги: для громадян штраф від 20 до 30 НМДГ (340 – 510 грн), а для посадових осіб від 30 до 50 НМДГ (510 – 850 грн);
за вигулювання собак без повідків і намордників у громадських місцях штраф від 50 до 100 НМДХ (850 – 1700 грн).
Додамо, що в разі, якщо суд не вирішив конфіскувати тварину, то власник може звернутися до уповноважених органів із вимогою її повернути.
Кримінальна відповідальність. В Україні до кримінальної відповідальності притягуються особи у віці від 16 років. Однак, якщо тяжкий злочин, зокрема й умисне вбивство, було скоєно у віці від 14 до 16 років, то суд може позбавити волі. Цим законом до переліку особливих злочинів додали і жорстоке поводження над тваринами.
Крім того, громадянина можуть на 5 років позбавити права утримувати улюбленця, якщо він буде покараний за жорстоке поводження над ними. Також законом визначено, що конфісковані звірі передаються в зоопарк, притулок для тварин або громадську організацію.
Відповідний закон уже ухвалений Верховною Радою, але він ще не підписаний головою парламенту і президентом України.
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
"Чудовий сюрприз для пенсіонерів наближається, пенсія зміниться раптово": цим літнім українцям готують несподіванку Окремі категорії…
Сніг, ожеледь і морози: в Україні серйозно зіпсується погода Упродовж тижня в багатьох регіонах України…
This website uses cookies.