В Україні не виключають виникнення нової хвилі зараження громадян коронавірусом – фахівці припускають, що вона припаде на осінь. Водночас не виключається, що сплеск захворюваності виникне й раніше.
У Міністерстві охорони здоров’я причиною серед іншого називають фіксування вже й у нашій країні штаму Дельта, а також загалом сезонність поширення вірусних захворювань. Прогнозом поділилися у Центрі громадського здоров’я МОЗ, нагадавши на Facebook-сторінці основні правила, як уберегтися від COVID-19.
Фахівці звернули увагу на застереження генерального директора ВООЗ Тедроса Аданома Гебреєсуса про збільшення випадків заражень і смертності від коронавірусу в п’яти із шести регіонів організації.
За його словами, це стало причиною поширюваності в світі штаму вірусу Дельта. Адже нині його зафіксовано в 111 країнах, й не виключено, що згодом стане домінуючим.
В нашій країні на сьогодні підтверджено чотири випадки зараження мутантом Дельта.
Фахівці Центру громадського здоров’я прогнозують, що в Україні нової хвилі пандемії варто чекати вже восени. Проте якщо населення не буде дотримуватися елементарних протиепідемічних вимог – носіння масок та дотримання дистанції – підйом захворюваності може відбутися і раніше”, – йдеться у повідомленні.
Там нагадали українцям про важливість вакцинуватися проти коронавірусу, особливо людям із груп ризику – старшим 60 років, із супутніми захворюваннями (онкологічні, серцево-судинні, діабет), їхнім рідним і тим, які проживають або доглядають за ними.
У ЦГЗ підкреслили, що всі вакцини, які використовують для щеплень проти COVID-19 в Україні, схвалені ВООЗ. Вони безпечні й захищають від важкого перебігу, ускладнень і смерті від вірусу.
Перелік місць, де можна отримати щеплення проти коронавірусу – тут.
Правила, які допоможуть вберегтися від COVID-19:
носіть маску, прикриваючи ніс і рот;
дотримуйтеся фізичної дистанції – 1,5 метра від інших;
мийте руки з милом, користуйтесь антисептиками;
не торкайтеся обличчя брудними руками;
чхайте й кашляйте в згин ліктя чи в серветку;
регулярно провітрюйте приміщення, дезінфікуйте поверхні;
вакцинуйтеся;
слідкуйте за своїм здоров’ям і, якщо з’являються симптоми захворювання, невідкладно звертайтеся до лікаря, за потреби дотримуйтеся самоізоляції.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.