Categories: Політика

В Україні повернули тюремне покарання за брехню в деклараціях: що змінилося після вето Зеленського

У Верховній Раді вдруге підтримали законопроєкт щодо тюремного покарання за брехню в деклараціях, врахувавши зауваження президента України Володимира Зеленського. Депутати скасували раніше ухвалені поправки щодо необов’язковості декларування майна родичів та можливості уникнути в’язниці.


За відповідний документ проголосували 315 народних депутатів. Відтак, раніше ветований законопроєкт ухвалено в цілому.

Що передбачає законопроєкт Зеленського?

Нардепи врахували пропозиції президента, відповідно до яких в новій редакції закону посадова особа зобов’язана декларувати майно, яким володіють його родичі. А також скасовано правку, яка заміняла “позбавлення волі” на “обмеження”.

“Буде повернуто в закон норму щодо позбавлення волі у вигляді в’язниці якщо чиновник не подав декларацію. А друге виправлення унеможливить лазівку, якщо хтось не задекларував майно родичів, наприклад, когось із подружжя”, – прокоментувала OBOZREVATEL нардепка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук.

Додамо, що раніше відповідні правки нардепів Ігоря Фріса та Олексія Ковальова були враховані, що викликало незадоволення зі сторони глави держави.

Окрім того, документом передбачається пониження розміру суми через яку правоохоронні органи матимуть право переслідувати особу – з 4 млн грн до 2 млн грн. Але головною нормою залишається те, що за брехню в деклараціях можуть не просто обмежити свободу без ізоляції, а посадити до в’язниці.

“Ми понижуємо настання відповідальності з 4 млн гривень до 2 млн гривень, якщо є невідповідність. І передбачаємо позбавлення волі. Ухвалювати рішення про позбавлення волі буде суд… Саме суд повинен визначати, наскільки невідповідність зашкодила суспільним інтересам”, – розповідав в коментарі OBOZREVATEL нардеп від “Слуги народу”, член комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов.

Раніше ухвалені нововведення:

У разі брехні, яка відрізняється від правди на суму від 8500 до 34 000 гривень – штраф від 51 000 до 68 000 гривень, або громадські роботи (150 – 240 годин), або обмеження волі до 2 років.

У разі брехні, що відрізняється від правди на суму понад 34 000 гривень – штраф від 68 000 до 85 000 гривень, або громадські роботи (150 – 240 годин), або обмеження волі до 2 років або ув’язнення на той самий строк.

За неподання декларації передбачається штраф від 42 500 до 51 000 гривень, або громадські роботи, або обмеження волі на строк до 2 років, або позбавлення волі на 1 рік.

lena lena

Recent Posts

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…

1 тиждень ago

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…

2 тижні ago

“Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою”: виплати зростуть, якщо ви належете до цієї групи

"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…

2 тижні ago

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди завтра пре мороз і снігопад?

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…

2 тижні ago

“Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх”: скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти в обмінники?

"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…

2 тижні ago

“Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх”: що відбувається в обмінниках та чи час рятувати гроші?

"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…

2 тижні ago

This website uses cookies.