Categories: Події

Вступ України в НАТО – рух до розвитку і прогресу

Україна постійно нав’язується думка, що «великий брат» це розвинена в технічному плані країна, яка на море використовує новітні зразки військово-морської техніки. Чи так це?

Якщо розглядати приклад «перспективного» ескадреного міноносця проекту 23560 «Лідер», що не має аналогів в світі, то він продовжує своє існування лише в форматі розмов. Хоча і це струс повітря, просто на такий проект у сусіда немає ні грошей, ні можливостей його здійснення в технічному плані.

А тим часом НАТО для вирішення своїх тактичних завдань використовує бойовий корабель нового покоління «Замволт» з вражаючими ТТХ і вартістю першого такого есмінця, прийнятого на озброєння в 2013 році, 4,4 мільярда USD.

У порівнянні з мізерним фінансуванням «великим братом» своїх проектів, НАТО на розвиток військово-морського флоту грошей не шкодує і своє реноме підтримують на гідному рівні.

А тепер для читача короткий історичний екскурс. Після 2014 року контингент Чорноморського флоту РФ збільшився, однак нові бойові кораблі надходять на озброєння рідко, а старі себе зжили. До слова, не спостерігається нарощування бойової потужності і взагалі всього військово-морського флоту країни-агресора.

Вся це є наслідком несвоєчасної (з затримкою на роки) здачею в експлуатацію проектів, що знаходяться на виконанні у суб’єктів російського військово-промислового комплексу (ВПК).

У той же час Україна активно нарощує всебічне військове і військово-технічне співробітництво з НАТО. І особливо активно саме в морській сфері, чітко демонструючи, що наша держава є морською державою з перспективою гідного розвитку власного флоту.

Як відомо, з 28 червня по 10 липня в Чорноморському регіоні НАТО проведе багатонаціональні навчання SeaBreeze 2021, в яких візьме участь і Україна. Цього року ці навчання пройдуть не в скороченому, як в минулому році, а в класичному і навіть розширеному варіанті.

У минулому році міжнародні навчання серії «Сі Бриз» обмежилися лише морської фазою із залученням авіації. Всі спільні заходи розгорталися в акваторії Чорного моря без контакту особового складу – через карантину.

В цьому році сплановано розширити формат і компоненти навчання. Будуть залучені не тільки морський і повітряний компоненти, але і додатково берегової і водолазний компоненти. Тобто буде реалізований класичний варіант навчання з відпрацюванням практичних дій в морі, на суші, в повітрі і під водою, відзначають в Командуванні ВМС ЗС України.

Нагадаємо, що навчання «Сі Бриз» – багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборони і військових відносин між Міноборони США та Міноборони України від 1993 року. Організаторами навчань виступають Україна і США.

І на тлі військової агресії РФ щодо України таке нарощування військового співробітництва України і Альянсу набуває колосальний ефект.

moderator

Recent Posts

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

59 хв. ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

3 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

5 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

7 години ago

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…

9 години ago

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…

9 години ago

This website uses cookies.