Жінки постраждали від пандемії COVID-19 більше, ніж чоловіки. Дослідження

Жінки постраждали від пандемії COVID-19 більше, ніж чоловіки. Дослідження

Майже у всіх сферах життя нерівність між чоловіками і жінками посилилася

Пандемія COVID-19 негативно відбилася на жінках. Про це йдеться в звіті Єврокомісії про гендерну рівність в Євросоюзі, документ оприлюднений напередодні Міжнародного жіночого дня.

Пандемія посилила нерівність між чоловіками і жінками майже в усіх сферах життя і в Європі, і в усьому світі, відкинувши назад досягнення на шляху до гендерної рівності за останні роки. Для того, щоб відстежувати прогрес у досягненні цілей Стратегії гендерної рівності, Єврокомісія запустила портал моніторингу цієї стратегії.

Як саме відбився коронавірус на жінках
Зросла кількість випадків домашнього насильства. Наприклад, у Франції повідомлень про домашнє насильство побільшало на 32% за перший тиждень локдауну, у Литві – на 20% за перші три тижні. Подібну статистику фіксують всі країни – члени ЄС.

Жінки на передовій боротьби з коронавірусною хворобою – частіше зустрічаються з інфекцією. 76% медпрацівників і соціальних працівників – жінки, також 86% жінок серед тих, хто надає медичну допомогу та іншу допомогу адресно на дому. В результаті жінки в цій сфері перевантажені роботою і піддають своє здоров’я більшому ризику.

Жінки більше постраждали від падіння ринку праці. У сферах, які найсильніше потерпають від пандемії, – роздрібна торгівля, готельний бізнес, догляд і хатня робота – більше жінок. І вони не можуть працювати, оскільки цю роботу не виконаєш віддалено. Також жінок менш охоче беруть на роботу відтоді, як ринок праці трохи ожив влітку 2020 року. Працевлаштування чоловіків зросло на 1,4%, тоді як жінок – на 0,8%.

Домашньої роботи значно додалося. Жінки проводять у середньому 62 години на тиждень, доглядаючи за дітьми,а от чоловіки – 36 годин. А ще 23 години на тиждень зайняті хатньою роботою, чоловіки – тільки 15 годин.

Жінок істотно менше в складі органів, які ухвалюють рішення щодо протидії COVID-19. Дослідження 2020 року показало, що чоловіків набагато більше, ніж жінок, в органах, створених для реагування на пандемію. З 115 національних цільових груп з COVID-19 в 87 країнах, включно з 17 державами – членами ЄС, 85,2% складалися здебільшого із чоловіків, 11,4% – переважно із жінок, і тільки 3,5% мали гендерний паритет. На політичному рівні тільки 30% міністрів охорони здоров’я в ЄС – жінки.

Раніше в ВООЗ попередили, що пандемія коронавірусу викликала “масову травму” в усьому світі. Вона набагато більша, ніж після Другої світової війни, оскільки зачепила більшу кількість людей.

sviti

Recent Posts

“Ці українці можуть втратити 50% пенсії, радикальні заходи вражають”: стало відомо, кому обмежать виплати і чому

"Ці українці можуть втратити 50% пенсії, радикальні заходи вражають": стало відомо, кому обмежать виплати і…

1 годину ago

Буде велика битва: У карпатського віщуна знайшли пророцтво про закінчення війни

Буде велика битва: У карпатського віщуна знайшли пророцтво про закінчення війни Коли буде перемога? Старець…

3 години ago

Придатних до військової служби поділять на 4 категорії, – Міноборони

Придатних до військової служби поділять на 4 категорії, – Міноборони 4 травняв в Україні скасують…

3 години ago

Почнеться з 29 квітня, буде по всій країні: оголошено важливу новину для українців

Почнеться з 29 квітня, буде по всій країні: оголошено важливу новину для українців Обленерго багато,…

5 години ago

За один долар – 50 гривень: до чого варто готуватися українцям

За один долар – 50 гривень: до чого варто готуватися українцям Експерт звернув увагу на…

7 години ago

Укргідрометцентр потішив прогнозом на вихідні: чого чекати українцям

Укргідрометцентр потішив прогнозом на вихідні: чого чекати українцям Синоптики кажуть, що в Україні потеплішає, а…

9 години ago

This website uses cookies.