Стало відомо, як претендентів на крісла у владі перевірятимуть на знання мови
Іспит на рівень володіння державною мовою складатиметься з чотирьох частин
Передбачений законом іспит на рівень володіння українською мовою триватиме приблизно дві години і складатиметься з чотирьох частин. Про це голова Національної комісії України зі стандартів державної мови Орися Демська повідомила в інтерв’ю «Українській правді».
«Весь іспит триватиме дві години. Іспит на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків складатиметься з чотирьох частин: «Культура мови», «Читання», «Письмо», «Говоріння». Час на виконання кожної частини буде пропорційно розподілений», – сказала вона.
У перших двох частинах будуть тестові завдання різного типу, які перевірятимуть «вміння претендента розуміти загальний зміст і деталі прочитаного тексту, критично осмислювати прочитане, застосовувати знання з української мови в умовах службової комунікації».
«Частини «Письмо» і «Говоріння» перевірятимуть вміння претендента створювати письмові та усні повідомлення відповідно до визначеної мети спілкування… Усна частина іспиту відбуватиметься у форматі бесіди між екзаменатором і претендентом у режимі онлайн. Ця частина іспиту записуватиметься на відео», – пояснила Демська.
Іспит не передбачає перевірки глибокого знання правил, зазначила вона.
«Оцінюватиметься насамперед логічність, послідовність, правильність мови, здатність підтримувати чи починати розмову, вміння висловлювати свої переконання тощо», – пояснила Демська.
Із 16 липня підтвердити рівень володіння українською мовою у зв’язку з набуттям чинності норми закону мають 100-150 тис. людей.
Нагадаємо, 16 липня 2019 року, набув чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Документом передбачено, що українська мова є обов’язковою у всіх сферах публічного життя.
З 16 січня по 11 лютого 2021 року до Уповноваженого із захисту державної мови щодо захисту прав на отримання інформації та послуг державною мовою, усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою, надання консультацій та додаткової інформації звернулося 605 громадян з різних куточків України.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.