Переведення годинників на літній час: коли повернути стрілки на одну годину
Переведення годинників на літній час 2021 в Україні відбудеться в останню неділю березня. Цього року воно припадає на ніч з 27 на 28 число. Стрілки годинника повернуть на одну годину вперед о 3:00.
В останню неділю жовтня 2020 відбулося переведення годинників на одну годину назад. Тоді Україна перейшла на зимовий час.
Шкоду і користь для організму
Для “жайворонків” користь від переходу на літній час очевидна. Але лікарі підкреслюють, що до літнього переведення годин пристосуватися набагато складніше. При цьому супротивники переведення годинників впевнені в негативному впливі зміни режиму на психоемоційний стан організму. В цілому, коли людині потрібно різко прокидатися на годину раніше – це великий стрес для організму, особливо в перші дні.
За статистикою, в перші дні після переведення годинників збільшується кількість нещасних випадків і викликів “Швидкої допомоги”.
Медики рекомендують починати заздалегідь змінювати режим сну. Можна почати за 2 тижні та через кожні 2 дні вставати на 10 хвилин раніше. Тоді організм більш м’яко адаптується до такого переходу.
Також лікарі рекомендують більше гуляти на повітрі, щоб у мозок надходило більше кисню. Це допоможе активізувати роботу мозку, навіть якщо ви заздалегідь не змінювали режим сну.
Крім того, рекомендується не переїдати на ніч, вживати вітаміни, зменшити фізичні навантаження в перші два тижні після переходу на зимовий час і уникати стресів.
Юридична основа переведення часу
Традиційно в нашій країні переведення відбувається два рази на рік, починаючи з 1996 року. Тоді Кабінет міністрів опублікував постанову “Про порядок обчислення часу на території України”.
18 лютого 2021 року пресслужба Верховної Ради повідомила, що Комітет з питань економічного розвитку рекомендував депутатам прийняти за основу законопроєкт заступника спікера ВР Руслана Стефанчука “Про обчислення часу в Україні” №4201.
Якщо законопроєкт приймуть, перехід на зимовий і літній час буде скасований, і по Києву встановлять єдиний час, що відповідає нинішньому зимовому – UTC +2. Автор документа посилається на думку більшості вчених, які говорять про шкоду переведення годинників для здоров’я. А що стосується економії, то його роль у витратах електроенергії по цей час не доведена.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.