Українці, які працюють за кордоном, повинні сплачувати внески до Пенсійного фонду України. Ці відрахування зараз добровільні, але вже було кілька спроб зробити їх обов’язковими.
Також минулого року глава Державної податкової служби Олексій Любченко, що з всіх доходів, які надходять від українських заробітчан мають бути сплачені податки.
Заробітчани зобов’язані декларувати закордонні доходи.
А на початку лютого 2021 року кілька сайтів органів ДПС, зокрема на Івано-Франківщині розмістили роз’яснення про те, що іноземні доходи, з яких сплачені податки за кордоном, в Україні не оподатковуються, але мають бути задекларовані!
“Громадянам, які отримували доходи за кордоном, а це в основному стосується заробітчан, і які сплатили податки за межами України, не доведеться платити податки ще раз – у разі якщо з країнами, де вони працювали, підписані угоди про уникнення подвійного оподаткування. Таким громадянам необхідно буде лише до 1 травня 2021 року подати декларацію про майновий стан і доходи і зазначити суми отриманих доходів” – повідомили в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Згодом ці рекомендації пізніше таємниче зникли з офіційного сайту державної фіскальної установи.
Заробітчанам пропонувалося отримати від державного органу країни, де отримувався дохід (прибуток), довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Далі цю довідку слід ще легалізувати у відповідній закордонній дипломатичній установі України.
Сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан i доходи.
Окремо вказується, що іноземні доходи є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
700 заробітчан намагаються повернути в Україну безвідсотковим кредитом.
В уряді України вирішили, що заробітчан можна повернути якщо надавати їм безвідсотковий кредит для відкриття власної справи.
Громадянам, які працювали за кордоном та повернулися в Україну, вирішили надавати 150 тисяч гривень. 27 січня на засіданні уряду схвалили відповідний проєкт закону.
Як пояснюють урядовці, реалізація проєкту стимулюватиме повернення в Україну трудових мігрантів та утримання їх від повторної еміграції, а також заохочуватиме їх інвестувати зароблені кошти.
Передбачається, що отримати такий кредит зможе кожен громадянин України, який офіційно працював за межами країни не менше одного року. Державна допомога має бути пропорційним розміру інвестицій від заявника. Якщо страховий стаж в Україні у заявника менше десяти років, то державну позику треба буде повернути протягом наступних п’яти років.
Фінансувати програму планують за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Утім самі заробітчани вважають, що ситуацію з міграцією українців такий законопроєкт не змінить.
Люди не дуже довіряють державним програмам. Заробітчани готові сплачувати податки за кордоном і розраховувати потім на пенсію, яка є значно більшою, ніж 1700 гривень, як їм обіцяють в Україні.
До того ж, у проєкті закону йдеться про те, що програма підтримки трудових мігрантів потребуватиме з держбюджету 108 мільйонів гривень. А, відповідно, скористатись нею зможуть приблизно трохи більше 700 осіб на всю Україну!
35 років стажу: Заробітчан закликають подбати про пенсію в Україні
Утім в уряді все ще прагнуть залучити до пенсійного страхування все працездатне населення.
Тому заробітчанам пропонують добровільно оформлювати угоди на внески до Пенсійного фонду. Зокрема пропонують почати сплачувати внески із-за кордону й упродовж року оформити відповідну угоду. Або укласти договір з підприємством, де працюєш – аби воно самостійно платило пенсійні внески за свого працівника-українця.
Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики України розповів, що деякі українці, котрі працюють офіційно у Португалії, Іспанії та Польщі вже відраховують внески до Пенсійного фонду. Щоправда конкретної цифри не вказав.
Утім за його словами питання це не вирішує, оскільки багато людей працюють за кордоном неофіційно. Шамбір закликав не зволікати: “Ігнорувати страхування не варто, бо свого часу заробітчани претендуватимуть на українську пенсію”.
Як відомо, згідно з законопроектом про пенсійну реформу, особам, котрі матимуть менше 15-ти років трудового стажу в Україні, пенсію взагалі не платитимуть. А призначать лише державну соціальну допомогу, яка буде ще меншою, ніж мінімальна пенсія.
З 2028 року для отримання пенсії за віком (у 60 років) треба буде мати мінімум 35 років страхового стажу.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.