З квітня тариф на електроенергію в Україні зросте вдвічі. Як житимуть українці у цих умовах та що нас чекає далі – розповідає експерт з енергетичних питань Андрій Гнатуш. Про це пише Четверта студія з посиланням на Галнет.
Нафта дорожчає, тож чи дорожчатиме далі продукція у магазинах?
Складова палива є у всьому, відповідно, ця тенденція буде зберігатися. Навіть коли в усьому світі барель коштував у негативних значеннях, в Україні все одно платили ті самі цифри. Це зручний інструмент: залізти до кожного з нас у кишеню – це їхній єдиний механізм для того, щоб прикривати дири економіки.
Слід розуміти, що зараз дефіцит бюджету – понад 500 мільярдів. Економіка не працює як треба, держава не заробляє, відповідно, покривати дири вони можуть або зовнішніми запозиченнями, які ніхто не збирається видавати, або нашим кровним. І ця тенденція буде зберігатися. Таке враження, що світ зацікавлений у тому, щоб вбити виробництво, яке у нас є. За рахунок того, що зростає вартість електроенергії, газу і палива, наш виробник не буде конкурентноздатним в Європі і тоді наша країна стане ринком збуту. Тому і робляться дороги, магістралі – щоб в один момент товари хлинули в Україну.
Чи є перспектива зниження ціни на енергоносії, які формують наші платіжки?
На нас вчергове очікує подорожчання. Нафтогаз заявив про здорожчання газу на 20% для організацій, які здійснюють теплопостачання. Хоча для таких організацій коригувати тариф заборонялося. Тож Уряд думатиме, де знайти механізм для лінії спільної поведінки. А постраждає, як завжди, бізнес.
Що стосується електроенергії, то з квітня тариф на електроенергію зросте вдвічі. Після 300 кіловат споживання вартість кіловата для побутового споживача становитиме приблизно 3,42, а орієнтуватися слід на 3,50.
Чим зумовлене зростання ціни?
Енергетичний ринок України загнали у кризу. Раніше наша економіка могла субсидіювати певні напрями: у нас були соціальні тарифи. Зараз економіка не працює і у держави немає іншого виходу, крім як залазити у кишені до кожного з нас. Це можна робити так: тарифи підніматимуться, вони заявлятимуть, що оновлюватимуть мережі і система для того, щоб інтегрувати нас у Європейську систему енергофікації. Хоча насправді це авантюрна справа, адже ми досі поєднані з Білоруссю і Росією і, щоб інтегруватися в Європу у тестових режимах, нам необхідно від’єднатися від балансуючих потужностей. Ми будемо дуже вразливі у той час, коли будемо уже від’єднані, але ще не приєднані. Якщо ми через певні обставини не зможемо інтегруватися, уявляєте які умови нам виставлять в Росії і Білорусі, щоб приєднатися назад? А вимкнутися і не увімкнутися – це те, що вдарить по кожному, адже кіловат присутній у кожній хаті і на кожному виробництві.
Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні Незабаром може завершитися гаряча фаза, каже астролог.…
В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…
"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…
На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…
НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…
"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…
This website uses cookies.