Categories: Події

Безпечні домашні пологи в Україні: лікарка пояснила, чому це неможливо

Днями у пологовому Рівного сталася трагедія, там померла жінка, яка втратила багато крові після домашніх пологів. За породіллею спостерігала доула, але вона нічим тій не допомогла.

Чому домашні пологи є надто ризикованими в Україні розповідає “УП. Життя”. Називається одна з основних причин, чому жінки наважуються народжувати дитину вдома – вони хочуть природного процесу, без зайвих втручань, в комфортній для себе обстановці.

Та попри те, що у деяких країнах домашні пологи є легальними, наприклад у Нідерландах та Великій Британії, Україна до такої практики не готова.

Варто зауважити, що Американський коледж акушерства та гінекології стверджує, що пологи вдома асоціюються з меншими ризиками небажаних медичних втручань. Та водночас, згідно з їхніми даними, такі пологи асоціюються з вдвічі вищими ризиками смерті немовлят та втричі вищими ймовірностями неврологічних уражень у дитини.

В Україні офіційно такого поняття як “домашні пологи” немає. Але немає й наказу, де заборона була б чітко прописана. Неналежне виконання медичним працівником своїх обов’язків визначає стаття 140, але це не стосується працівників швидкої допомоги.

Тому, якщо трапляються проблеми та породіллю з дитиною доставляють в пологовий і там помирає вона чи дитина, то ці смерті йдуть в статистику пологового.

Акушер-гінеколог некомерційного комунального підприємства “Київській міський пологовий будинок №6” Наталія Яремчук розповідає, що у її лікарню жінок, які вирішили народжувати вдома, але щось пішло не так привозять приблизно двічі на місяць.

“Жінок, на щастя, ми поки не втрачали, а з дітьми було різне – і смерті, і каліцтва. Цікаво, що в жодному випадку, навіть в найтрагічнішому, батьки категорично відмовлялись називати ім’я духовної акушерки, з якою були. Але називали суми – як правило такі пологи коштували від $1000, але це лише зі слів родини”, – розповідає лікарка.
Наталія Яремчук
Наталія Яремчук пояснює, що далеко не завжди можна спрогнозувати, що з дитиною в пологах щось піде не так. За її словами, у жінок найчастішими та найстрашнішими ускладненнями є маткові кровотечі. В цьому випадку на порятунок жінки обмаль часу. Вона зазначила, що саме це трапилося з породіллею у Рівному.

“У лікарів є алгоритм дій на випадок критичних ситуацій з дитиною або жінкою в пологах. Цей алгоритм постійно удосконалюється шляхом тренінгів з медичним персоналом. З той самої хвилини, коли встановлена критична ситуація, у нас є лише 15 хвилин! За цей час ми розгортаємо операційну, набираємо аналізи, пояснюємо пацієнтці – що саме трапилось і чому потрібне оперативне втручання, готуємо жінку до наркозу, проводимо психологічну підтримку як породіллі, так і її чоловіка. Протягом цих 15 хвилин, лікар встигає зробити розріз і вилучити дитину. А в операційний, в цей час знаходяться і неонатологи, і реаніматологи, і акушери гінекологи”, – пояснила вона.
Наталія Яремчук

lena lena

Recent Posts

Буде велика битва: У карпатського віщуна знайшли пророцтво про закінчення війни

Буде велика битва: У карпатського віщуна знайшли пророцтво про закінчення війни Коли буде перемога? Старець…

42 хв. ago

Придатних до військової служби поділять на 4 категорії, – Міноборони

Придатних до військової служби поділять на 4 категорії, – Міноборони 4 травняв в Україні скасують…

54 хв. ago

Почнеться з 29 квітня, буде по всій країні: оголошено важливу новину для українців

Почнеться з 29 квітня, буде по всій країні: оголошено важливу новину для українців Обленерго багато,…

3 години ago

За один долар – 50 гривень: до чого варто готуватися українцям

За один долар – 50 гривень: до чого варто готуватися українцям Експерт звернув увагу на…

5 години ago

Укргідрометцентр потішив прогнозом на вихідні: чого чекати українцям

Укргідрометцентр потішив прогнозом на вихідні: чого чекати українцям Синоптики кажуть, що в Україні потеплішає, а…

7 години ago

З якими хворобами не мобілізують в Україні: повний перелік

З якими хворобами не мобілізують в Україні: повний перелік Міноборони скоротило перелік хвороб, із якими…

9 години ago

This website uses cookies.