Тривале лікування коронавірусу антибіотиками може призвести до важкого запалення кишківника. Пацієнти скаржаться на спазми в животі, у них виникають закрепи або важка діарея. Останнім часом у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги значно побільшало пацієнтів з такими віддаленими ускладненнями.
Про це ZAXID.NET розповів завідувач Першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич. Лікар зазначив, що частина пацієнтів одразу потрапляє на операційний стіл. Є й такі, яким допомогти практично неможливо.
“У них діагностують псевдомембранозний або антибіотикоасоційований коліт – це важке запалення кишківника, яке виникає через тривале вживання антибіотиків. Флора кишківника сильно уражена, що призводить до посиленого розмноження патологічних бактерій. У таких пацієнтів спостерігаються важка діарея (15-20 випорожнень за день), зневоднення, виразки, кровотечі, а нерідко й перфорація (розрив) кишки”, – каже лікар.
За його словами, найчастіше до лікарні потрапляють пацієнти, яким за 50 років. Вони лікували коронавірус вдома і вживали антибіотики. Одні призначали собі антибіотикотерапію за порадою знайомих, іншим антибіотики порадив вживати від першого дня появи симптомів сімейний лікар.
Деякі пацієнти, вживали три види антибіотиків, чим суттєво підірвали своє здоров’я. Коронавірус вони побороли, але ускладнення, що виникли після такого лікування, багатьох вкладають на операційний стіл.
Пацієнти скаржаться на спазми в животі, у них виникають закрепи або важка діарея, через що страждає кишківник. У ньому інколи утворюються виразки, нерідко глибокі, і кишкові кровотечі. У запущених випадках кишка може тріснути, її вміст потрапляє у черевну порожнину і виникає перитоніт (запалення черевної порожнини), септичний шок. Такі хворі відразу потрапляють до операційної. І, на жаль, врятувати вдається не всіх.
Щоб уникнути важких ускладнень після лікування коронавірусу, хірург радить не вживати антибіотиків на свій розсуд і з метою запобігання ускладнень. Бо антикіотики на коронавірус не діють. Їх призначають лише тоді, коли приєднується бактеріальна інфекція. І призначити антибіотики має лише лікар.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.