У людей, ймовірно, існує так званий перехресний імунітет до менш небезпечних коронавірусів. Він дозволяє імунній системі реагувати як захист проти останньої такої інфекції – COVID-19.
Це може бути однією з причин того, чому в деяких сім’ях, які живуть разом і ділять побут, хворіють не всі, а лише один чи декілька членів сім’ї. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів академік Національної академії наук України, директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна Сергій Комісаренко.
“Усе залежить від різних чинників – від дози вірусу, організму, у який він потрапляє. Можливо, у цієї людини вже існує природній імунітет. Можливо, він виробився проти тих коронавірусів, на які вона хворіла раніше”, – припустив фахівець.
Він нагадав, що загалом люди хворіють на сім типів коронавірусу. Чотири з них є тими, які щороку спричиняють у населення гострі респіраторні захворювання. Зазвичай вони проходять легко й інколи люди не звертають на них уваги. Тоді як решта три – вкрай небезпечні: SARS-CoV 2002-2004 років, MERS-CoV 2012 року й SARS-CoV-2 (COVID-19).
“По-друге, у людей просто може бути потужна імунна система. Вона залежить від багатьох чинників: генетики, харчування, втоми тощо. Людина може побороти вірус, який потрапив до її організму, наприклад, від тих, хто живе поруч із нею”, – додав Комісаренко.
Так, пояснив він, є люди, які ніколи не захворіють на цей коронавірус, а є ті, котрі можуть самі не хворіти, а бути розповсюджувачами.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.