Categories: Здоров’я

Найпопулярніше у світі знеболювальне завдає непоправної шкоди: в чому причина

Парацетамол, або ацетамінофен, є одним з найпопулярніших болезаспокійливих засобів у світі. Цей препарат можна безпечно використовувати для лікування несильних болю та лихоманки.

Проте вчені відзначили, що навіть при призначенні лікарями більш високої дози парацетамолу, люди часто отруюються парацетамолом. І хоча він нечасто призводить до смерті, препарат може серйозно пошкодити печінку. Про це пише Science Alert.

“Одна з проблем з парацетамолом полягає в тому, що він не ефективний для всіх пацієнтів або проти всіх форм болю. Якщо ліки не допомагають полегшити симптоми, може виникнути спокуса збільшити дозу, не порадившись з лікарем. Ось у чому справжня проблема”, − пояснює Андреа Берден, фармакоепідеміолог.

Багато людей не розуміють, що кожна таблетка парацетамолу, яку ви проковтуєте, накопичується в організмі. Це означає, що прийом всього лише кількох додаткових 1000 міліграм таблеток може поставити під загрозу передозування, що починається з межі у 4000 рекомендованих міліграмів на день для дорослих.

“Ми визнаємо, що знеболювання є складним завданням, а інші ліки можуть мати серйозні побічні ефекти. Але якщо парацетамол не дає бажаного ефекту, важливо не приймати більше таблеток. Замість цього люди повинні звернутися за професійною медичною консультацією, щоб знайти кращий терапевтичний варіант”, − говорить Берден.

Хоча поки ще занадто рано визначати точну причину отруєнь, в експертів громадської охорони здоров’я є кілька думок. Пацієнти можуть помилково сприймати більш сильні таблетки як більш слабкі, несвідомо подвоюючи їх дозу. Якщо це відбувається у маленьких дітей, однієї таблетки іноді буває достатньо, щоб перевищити добовий мінімум і піддати малюка ризику отруєння.

Інша частина проблеми пов’язана з недостатнім консультуванням. Багато лікарів та фармацевтів не витрачають час на те, щоб пояснити своїм пацієнтам, як парацетамол може накопичуватися в організмі, як він може впливати на печінку і як препарат обмежений, коли мова заходить про хронічний біль.

Наталя

Recent Posts

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…

5 днів ago

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…

2 тижні ago

“Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою”: виплати зростуть, якщо ви належете до цієї групи

"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…

2 тижні ago

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди завтра пре мороз і снігопад?

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…

2 тижні ago

“Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх”: скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти в обмінники?

"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…

2 тижні ago

“Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх”: що відбувається в обмінниках та чи час рятувати гроші?

"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…

2 тижні ago

This website uses cookies.