Супрун порадила, як повернути нюх при Covid-19: дотримуйтесь простої інструкції

Нюх-важливо для комфортного життя людини. Це в повній мірі зрозуміли ті, хто зіткнувся з таким симптомом коронавірусу, як пропажа нюху. Про це детально розповіла колишня виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“здавалося б, втратити нюх не так вже й страшно. Це виглядає дрібницею, особливо якщо порівняти з високою температурою, сильним кашлем або вбивчою слабкістю, які може викликати COVID-19. Втім, це зовсім не так. Втрата здатності відчувати запахи, а разом з тим і смаки, може сильно погіршувати якість життя через брак відчуттів і навіть можливості насолоджуватися їжею. Як з цим справлятися? Втрата нюху (або на медичній мові аносмія), може бути вродженою або набутою. У другому варіанті серед безлічі потенційних причин втрати нюху (лікування певних хвороб як хвороби Альцгеймера або внаслідок травми) є і варіант вірусного захворювання. Крім цього погіршення нюху може відбуватися з віком. У травні 2020 року втрату нюху включили до переліку симптомів COVID-19”, – пише Супрун.

Екс-чиновниця зазначає, що втрата нюху як симптом зустрічається на перших етапах хвороби і часто є головним неврологічним симптомом.

“відмінною рисою від інших вірусних хвороб є те, що втрата нюху через COVID-19 є раптовою, і трапляється навіть коли людина не має нежиті або закладеності носа і може вільно дихати носом. Так само раптово нюх може повернутися назад. Крім цього, втрата нюху може бути єдиним симптомом хвороби. Це досить поширений симптом. Більше половини людей, у яких COVID-19, втрачають нюх. Доброю новиною є те, що нюхові нейрони здатні до регенерації, і більшість людей менш ніж за чотири тижні повністю відновлюють цю функцію. Погана новина – не кожна людина після хвороби може відновити нюх повноцінно або до того рівня, яким він був до хвороби. Для когось відновлення нюху може зайняти навіть рік або більше”, – пише вона.

* Більшість людей, які втратили нюх через COVID-19, відновлюють його частково або повністю вже на 1-2 тиждень хвороби. Тож ніяких втручань робити не варто.

* Рекомендують застосовувати назальні кортикостероїди (краплі для носа, які мають протизапальну дію) для тих пацієнтів, які мають втрату нюху більше двох тижнів.

* Тренування нюху. Це не ліки, втім спосіб прискорити одужання. Він припускає, що людина, яка втратила нюх, з певною періодичністю і протягом тривалого періоду часу повинна нюхати різні ефірні масла (окремо або в наборах з декількома ароматами), щоб спонукати сенсорну реакцію. Є кілька досліджень, що підтверджують, що такі тренування позитивно впливають на швидкість повернення нюху або часткового його відновлення.

 

lena lena

Recent Posts

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

4 години ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

6 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

8 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

10 години ago

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…

12 години ago

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…

12 години ago

This website uses cookies.