Високий рівень деяких цитокінів у хворих COVID-19 може запобігти розвитку стійкого імунітету до коронавірусу SARS-CoV-2.
Це довели вчені Массачусетської лікарні загального профілю в США, пише lenta.ru з посиланням на статтю в науковому журналі Cell.
Дослідники вивчили селезінку і лімфатичні вузли померлих пацієнтів з COVID-19 і виявили, що в них відсутні гермінативні центри, які є невід’ємною частиною сталої імунної відповіді.
Гермінативні центри представляють собою структури, що виникають в лімфатичних вузлах і селезінці під час інфекції або вакцинації. У них дозрівають виробляють антитіла В-клітини, що стають довгоживучими клітинами імунної пам’яті. В-клітини дозволяють організму швидко і ефективно ідентифікувати патоген і атакувати його в разі повторного зараження.
Ключову роль в утворенні гермінативних центрів грають допоміжні Т-клітини. З’ясувалося, що при тяжкому перебігу COVID-19 допоміжні клітини не формуються. Причиною цього є високі рівні цитокінів – сигнальних молекул, що беруть участь в імунній відповіді. У важких випадках COVID-19 було виявлено величезну кількість цитокінів TNF в тих місцях, де зазвичай формуються гермінативні центри.
Це означає, що, хоча антитіла можуть захищати людей протягом відносно короткого часу, деякі люди, які одужали можуть через кілька місяців знову заразитися SARS-CoV-2 і не один раз. Втім, це не вплине на ефективність вакцин, які не викликають сплеск цитокінів.
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
This website uses cookies.