В Україні вводять кардинальну реформу виплат: кому і як перерахують

В Україні вже з наступного року частину виплат зможуть рахувати за новими правилами. Федерація профспілок опублікувала законопроєкт Мінсоцу, який вводить нові правила розрахунку аліментів, матеріальної допомоги солдатам, доплат, підвищень і надбавок. Уже з 2022 року Кабмін сам вирішуватиме, скільки грошей давати українцям.

Про те, як і на кого можуть вплинути нові правила від уряду – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Що і як пропонують змінити
Прожитковий мінімум відв’яжуть від усіх виплат, які не є основним джерелом доходів. Пенсія, зарплата, як і зараз, залежатимуть від ПМ. А решту виплат прив’яжуть до нової величини (з 1 липня 2021 року вона становитиме 2100 грн). Ця величина збільшуватиметься щорічно, виходячи з розміру інфляції.

“У пояснювальній записці до документа йдеться, що рішення про перегляд функцій прожиткового мінімуму ухвалюють у зв’язку з тим, що розмір мінімальної пенсії і зарплати занижений через те, що реальний прожитковий мінімум значно вищий його офіційного значення. Але водночас у самому документі пропонують відв’язати прожитковий мінімум не від зарплат і пенсій, а від неосновних доходів. Я б сказав, що це один із можливого пакету законопроєктів, наступний повинен стосуватися безпосередньо прожиткового мінімуму і в підсумку ми отримаємо абсолютно нові функції цього показника”, – передбачає в коментарі OBOZREVATEL юрист Олександр Плахотник.

Аліменти. Зараз розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50% від прожиткового мінімуму на дитину. Наприклад, якщо аліменти сплачуються на дитину віком п’ять років, зараз вони повинні становити не менше 929 грн (прожитковий мінімум становить 1859 грн).

За новими правилами мінімальний розмір аліментів для дітей віком до 6 років становитиме не менше 70% базової величини (1470 грн). Водночас, якщо у батьків буде достатній дохід, то розмір аліментів збільшать до 110% базової величини для дітей старше 6 років і до 140% для дітей до 6 років (2310 і 2940 грн відповідно).

Виплати у разі смерті, поранення рядового складу служби цивільного захисту. Зараз виплата становить 100 прожиткових мінімумів на працездатних (це 219,7 тис. грн). За новими правилами виплата повинна становити не менше 130 величин (273 тис. грн).

Для військовослужбовців:

у разі смерті виплатять 2 млн грн (зараз 1,3 млн грн);

у разі призову виплатять 5460 грн (зараз 3558 грн).

Важливо: нова формула розрахунку також буде стосуватися й інших виплат, які не є основним джерелом доходу. А вже з 2022 року, згідно з документом, Кабмін сам може визначати розмір “базової величини”.

Зоряна

Recent Posts

Оновлення даних у ТЦК: чи можуть в Україні арештувати майно чоловіка, який проживає за кордоном

Оновлення даних у ТЦК: чи можуть в Україні арештувати майно чоловіка, який проживає за кордоном…

4 години ago

“З 1 червня українці зіткнуться з новим викликом через електроенергію”: у Верховній Раді сказали про зростання тарифу

"З 1 червня українці зіткнуться з новим викликом через електроенергію": у Верховній Раді сказали про…

6 години ago

Чоловікам за кордоном надаватимуть консульські послуги по-новому: що змінилося

Чоловікам за кордоном надаватимуть консульські послуги по-новому: що змінилося Паперові документи, такі як посвідчення про…

8 години ago

“Жахлива гроза несеться у ці області, ніхто не думав про такий шалений дощ”: де буде мороз у -10 градусів, злива і снігопад?

"Жахлива гроза несеться у ці області, ніхто не думав про такий шалений дощ": де буде…

10 години ago

Повісток на роботі стане більше, а ТЦК зникнуть з вулиць? Що зміниться з 18 травня

Повісток на роботі стане більше, а ТЦК зникнуть з вулиць? Що зміниться з 18 травня…

12 години ago

“Курс валют різко змінився, долар привернув увагу всіх в Україні”: якою буде ситуація в обмінниках в понеділок?

"Курс валют різко змінився, долар привернув увагу всіх в Україні": якою буде ситуація в обмінниках…

14 години ago

This website uses cookies.