Одна з найстаріших гілок імунної системи людини, яка називається комплементом, може впливати на тяжкість захворювання на COVID-19.
Як повідомило Medical Press, такого висновку дійшли дослідники з Ірвінговского медичного центру Колумбійського університету. Коронавіруси є майстрами мімікрії, особливо з білками комплементу.
Серед інших результатів, що зв’язують комплемент з COVID, дослідники виявили, що люди з віковою макулярною дегенерацією – розладом, викликаним надактивним комплементом, – більш схильні до ризику розвитку важких ускладнень і смерті від COVID.
Зв’язок з комплементом передбачає, що існуючі ліки, які пригнічують систему комплементу, можуть допомогти в лікуванні пацієнтів з важким захворюванням.
Автори також виявили докази того, що активність згортання крові пов’язана з тяжкістю COVID і що мутації в певних генах комплементу і коагуляції пов’язані з госпіталізацією пацієнтів з COVID.
“Разом ці результати дають важливе уявлення про патофізіологію COVID-19 і малюють картину ролі комплементу і шляхів коагуляції у визначенні клінічних результатів пацієнтів, інфікованих коронавірусом”, – сказав Саги Шапіра, доктор філософії, який проводив дослідження.
Білки-комплементи працюють подібно до антитіл і допомагають знищувати патогенні мікроорганізми, прилипаючи до вірусів і бактерій і позначаючи їх для знищення. Комплемент також може збільшити коагуляцію і запалення в організмі.
“Новий коронавірус, імітуючи білки комплементу або коагуляції, може привести обидві системи в гіперактивний стан”, – зазначив Шапіра.
Дослідники виявили, що серед 11 000 пацієнтів, що надійшли в медичний центр Colvingia University Irving з підозрою на COVID-19, більше 25% – з віковою макулярною дегенерацією померли, в порівнянні із середнім показником смертності 8,5%, і приблизно 20% потребували інтубації. Більш високі показники смертності та інтубації не можуть бути пояснені відмінностями у віці або статі пацієнтів.
“Комплемент також більш активний при ожирінні і діабеті, і може допомогти пояснити, принаймні частково, чому люди з такими захворюваннями також мають більший ризик смертності від COVID-19”, – сказав Шапіра.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.